TO NIE BYŁO TYLKO CZCZE GADANIE! Premier Morawiecki dotrzymuje słowa. Przed wylotem do Brukseli podpisał dymisję trzech wiceministrów.

 

 

5 marca podczas konferencji prasowej w KPRM premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmniejszenie liczby pracowników resortów oraz likwidacje premii dla urzędników.

 

„Sprawne i efektywne państwo to państwo, które działa w oparciu o dobre kadry. Nie ilość, a jakość, dlatego zaczynamy od siebie. Chcemy zmniejszyć liczbę wiceministrów o 20 lub 25 proc. na stanowiskach sekretarzy i podsekretarzy stanu” – powiedział.

 

„Chcemy zwiększyć transparentność posługiwania się kartami kredytowymi, to jest zmniejszenie lub likwidacja kart kredytowych wszędzie tam, gdzie nie będą one potrzebne. Chcemy, żeby ministrowie dokonali audytu w swoich jednostkach, w celu sprawdzenia wydatkowania publicznych pieniędzy” – dodał.

 

Wygląda na to, że zapowiedzi Morawieckiego to nie tylko czcze gadanie. Premier jak powiedział, tak zrobił.

Jeszcze dziś przed wylotem do Brukseli podpisał decyzję o dymisji trzech wiceministrów: Jarosława Pikasa, Kazimierza Smolińskiego i Tomasza Żuchowskiego.

 

Tutaj przeczytasz również. Prawda kole w oczy! To video o imigrantach zostało natychmiast ocenzurowane.

 

Jarosław Pikas pełnił funkcję pełnomocnika rządu do spraw organizacji struktur administracji publicznej właściwych w zakresie bezpieczeństwa żywności. Kazimierz Smoliński i Tomasz Żuchowski byli sekretarzami stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

 

 

Premier jest zdeterminowany by szybko zakończyć zapowiedziany przegląd kadr. Cała lista sekretarzy i podsekretarzy stanu, którzy odejdą z rządu w ramach odchudzania administracji, będzie znana do końca przyszłego tygodnia. Chodzi o to by zmiany wprowadzić, ale nie przedłużać politycznie trudnego procesu. Obecnie jest 122 wiceministrów, po zmianach ma być poniżej 100.

 

źródło wpolityce.pl

redakcja

 

 Martyna

Piekielnie mocne słowa Durczoka! Banda sk** próbowała mnie złamać, ale nie wiedzieli, że to niemożliwe. Czemu dziennikarz nie wyjawia nazwisk?

Piekielnie mocne słowa Durczoka! Banda sk** próbowała mnie złamać, ale nie wiedzieli, że to niemożliwe.

 

Były szef  „Faktów” TVN Kamil Durczok z okazji swoich 50 urodzin wybrał się ze swoją o sporo młodsza partnerką na Ukrainę.

Dziennikarz nie omieszkał zamieścić na swoim Instargramie dość osobistego i piekielnie mocnego wpisu, w którym nie tylko podziękował za życzenia od ludzi mu życzliwych, ale również wspomniał o tych, którzy próbowali go zniszczyć, mając na myśli byłych współpracowników, oskarżających go o lobbing i molestowanie seksualne.

 

Durczok, jak zwykle używając ostrego języka napisał.

 

 

„Wszystkim którzy pamiętali i się odezwali – bardzo dziękuje. Tym, którzy zapomnieli albo tak udają – wybaczam. To był szczególny dzień. Pół wieku to już poważny powód do przemyśleń. Mam kilka powodów do dumy. Syn, Julka, Prawdziwi Przyjaciele. Świat. Ludzie których spotkałem, historia dziejąca się na moich oczach. Zawód, który sobie wymarzyłem i wywalczyłem. Grupka skurwieli którzy chcieli mnie złamać, nie wiedząc, że to niemożliwe. A przede wszystkim poczucie, że już nic nie muszę. Wiem z kim nie warto się zadawać. Wiem, kto jest szują. Wiem, czyja opinia kompletnie mnie nie obchodzi. I wiem, jak smakują i sukces, i porażka.. To się chyba nazywa wolność… Mój wielki życiowy sukces polega też na tym, że mam Was. Dziękuję za każde dobre słowo. To dla Was ten tort”.

 

Czytaj również „TO BYŁO PRAWDZIWE PIEKŁO”! Strzelali do nas, jak do kaczek. (video)

 

Najciekawszą częścią tego wpisu, jest oczywiście ta o ludziach, którzy próbowali go zniszczyć. Szkoda, że Durczok nie wymienił ich nazwisk i nie podał powodów, dlaczego chcieli to zrobić.

 

 

źródło Instagram

redakcja


MAKABRYCZNE ZNALEZISKO POD GRUDZIĄDZEM! Przypadkowy mężczyzna natrafił na ciało bez rąk i głowy. Stan zwłok utrudnia ich identyfikację.

 

 

Niedaleko Grudziądza, we wsi Sosnówka znaleziono zwłoki mężczyzny, bez rąk i nóg.Ciało zostało wyrzucony przez Wisłę w pobliżu wału, na terenach zalewowych. Śledczy podejrzewają, że mogą to być szczątki zaginionego w 2016 oku Remigiusza Baczyńskiego. 

 

Ciało znalazł przypadkowy mężczyzna spacerujący z psem. Śledczy poinformowali, że stan zwłok utrudnia ich identyfikację.

 

„Zwłoki prawdopodobnie zostały wyrzucone przez Wisłę. Możemy przypuszczać, że jest to korpus należący do mężczyzny, ale stan rozkładu był daleko posunięty, dlatego identyfikacja będzie możliwa dopiero po przeprowadzeniu sekcji zwłok i badań DNA” – powiedziała Agnieszka Reniecka z Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu.

 

Wszystko wskazuje na to, że do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie.

 

„Na tym etapie bierzemy pod uwagę wszystkie możliwe hipotezy włącznie z zabójstwem. Musimy ustalić dlaczego zwłoki były pozbawione głowy i rąk” – podkreśliła prokurator.

 

Wstępnie śledczy podejrzewają, że zwłoki mogą należeć do zaginionego 30 grudnia 2016 roku Remigiusza Baczyńskiego. 29-latek zaginął po firmowym spotkaniu wigilijnym w toruńskim klubie Lizard King. Organizatorem przyjęcia była firma, w której pracował od roku jako magazynier. Wiadomo, że w lokalu wdał się w szarpaninę z jakimś chłopakiem. Po tym został wyproszony, klub opuścił ok. 40 minut po północy.

 

Tutaj dowiesz się również o tym, że MUZUŁMANOM ZACZYNA PRZESZKADZAĆ DOSŁOWNIE WSZYSTKO! Muzułmańskie dzieci robią porządek ze swoimi nie-muzułmańskimi rówieśnikami.

 

„O pierwszej godz. do mężczyzny dzwoniła narzeczona, ale Remek już nie odbierał. Ok. godz 00.40 mężczyzna szedł ulicą Kopernika w stronę placu Rapackiego, był sam. Widać to na nagraniu, które udostępnił Joannie jeden z hoteli na starówce. Narzeczona podkreśliła, że to była najkrótsza droga do domu. Wiadomo, że starym mostem przeszedł na lewą stronę Wisły, aż w końcu doszedł do punktu widokowego. Co stało się później? Tego nie wiadomo” – podaje Fakt24.

 

Odnalezienie zwłok może okazać się przełomem w tej sprawie.

 

 

 

źródło Fakt 24

pixabay

redakcja


PRAWDA KOLE W OCZY! To video o imigrantach zostało natychmiastowo ocenzurowane przez Facebooka.

 

Napisz, albo powiedz coś nieodpowiedniego o imigrantach i opublikuj na Facebooku. Gwarantowane, że twoja opinia oczywiście negatywna przez te social media zostanie zbanowana.

 

Doświadczył tego szef kancelarii premiera Węgier Janos Lazar, który we wtorek na swoim oficjalnym profilu zamieścił nagranie, w którym przestrzegał, że przez przybyszów z Afryki czy Syrii, Wiedeń jest brudniejszy.

 

 

Janos zamieścił nagranie jednej z ulic w Wiedniu. Lazar mówił, że 20 lat temu nie było tu ani jednego migranta, a „dziś w tej dzielnicy z białych chrześcijan pozostali tylko emeryci, a reszta to imigranci”.

 

„Ulice są wyraźnie brudniejsze, okolica wyraźnie zbiedniała i znacznie wzrosła przestępczość; widać, że (imigranci) przeobrazili tę okolicę na własną modłę, biali, chrześcijańscy Austriacy wyprowadzili się, a imigranci przejęli kontrolę nad tą częścią miasta” – dodał.

 

Przeczytaj równie Zdjęcie, które wywołało burzę w internecie. Duda, Szczerski i biskup Florczyk patrzą na krocza nastoletnich gimnastyczek.

 

Lazar dodał, że próbował pytać imigrantów o ich odczucia w związku z Wiedniem, ale „nikt nie potrafił odpowiedzieć, bo nikt nie mówił po niemiecku”.

 

Niestety nagranie nie spodobało się administracji Facebooka, bo niezwłocznie zostało przez nią usunięte.

 

Wygląda na to, że prawda kole w oczy.

LINK DO VIDEO https://index.hu/belfold/2018/valasztas/2018/03/07/lazar_janos_becs_video_migransok/

źródło TVP

Redakcja