Człowieku choć raz ugryź się w język! Petru o ustawie IPN karającej za używanie sformułowania „polskie obozy pracy”.

 

Po aferze, jaka wybuchła z powodu nowelizacji ustawy IPN zakazującej używania sformułowania „polskie obozy pracy” w tej budzącej wiele emocji sprawie głos zabrał Ryszard Petru.

 

I tu chciałoby się zakrzyknąć: człowieku ugryź się w język.

 

 

„Powinien powstać zespół między dwoma rządami, który wypracuje sformułowanie które będzie akceptowalne”- powiedział w rozmowie z TVN 24 Ryszard Petru komentując sprawę nowelizacji ustawy o IPN.

 

Słowem, aby władze Izraela mogły spać spokojnie, Polska powinna ustąpić i wypracować inne sformułowanie tej ustawy.

 

Przedstawiciel opozycji znów stanął na wysokości zadania i zamiast wesprzeć stronę polską, po prostu wsparł, ale Izrael.

 

 

„W tej delikatnej materii trzeba poszukać kompromisu. Powinien powstać jakiś zespół między dwoma rządami, który wypracuje sformułowanie które będzie akceptowalne dla obu stron. Taki zespół miałby wypracować kompromisowe rozwiązanie, bo konflikt z Izraelem nie jest nam potrzebny. Wierzę że Mateusz Morawiecki stanie na wysokości zadania, schowa Patryka Jakiego i poszukają rozwiązania które jest akceptowalne dla obu stron” – dodał polityk.

 

 

 

 

źródło wprost

mmMartyna

Mówią, że ten człowiek Polski nienawidzi? Spór Czarneckiego z Różą Thun czyli jak manipulują nami media.

Jak manipulują nami media? Czyli co się dzieje między Ryszardem Czarneckim i Różą Thun? Kogo jeszcze do niedwana wspierali Patryk Jaki i Zbigniew Ziobro? O tym w najnowszym przeglądzie prasy.

 

youtube mm


Elizabeth Revol to prawdziwa szczęściara! Tomasz Mackiewicz to nie pierwszy jej partner, który zaginął w górach.

 

38-letnia Francuzka uratowana z Nanga Parbat, która wspinaczką górską pasjonuje się od 20 lat to prawdziwa szczęściara.

Tomasz Mackiewicz to nie pierwszy partner, którego straciła podczas wypraw w góry.

W kwietniu 2009 roku Francuzka wraz z  Czechem Martinem Minarikiem próbowała zdobyć Annapurnę (8010 m n.p.m.), jednak podczas schodzenia himalaista zaginął.

Revol sama zdołała dotrzeć do nepalskiego Manangu, skąd przetransportowano ją do Katmandu. Była skrajnie wyczerpana.

Ciała czeskiego kolegi Revol nie udało się odnaleźć. Po tamtym dramacie alpinistka zrobiła sobie dłuższą przerwę od sportu. Powróciła w 2014 r., i zaczęła się wspinać z Mackiewiczem.

Można powiedzieć, że 38-letnia Revol, nauczycielka wychowania fizycznego to prawdziwa szczęściara.

Podwójnie udało jej się wykaraskać z niezwykle trudnej sytuacji.

Warto wspomnieć o tym, że Francuzka w 2007 roku weszła samotnie i bez tlenu na trzy szczyty: Broad Peak, Gasherbrum I oraz Gasherbrum II. Na dwa ostatnie weszła w rekordowym odstępie 52 godzin. Została wówczas pierwszą kobietą, której udała się ta trudna sztuka.

 

źródło wp.pl, wikipedia

mm

 


To już oficjalne informacje! Bielecki potwierdził, że Tomasz Mackiewicz i Elizabeth Revol zdobyli Nanga Parbat.

 

To już oficjalne informacje. Jeden z ratowników Adam Bielecki potwierdził, że Elisabeth Revol i Tomasz Mackiewicz zdobyli Nanga Parbat.

Francuzka po odnalezieniu była w dobrym stanie, kontaktowała, choć była wyczerpana i miała odmrożone palce u obu rąk i stopy. Na miejscu podano jej leki.

 

Według informacji uzyskanych od Revol, kryzys rozpoczął się na szczycie. Tomasz Mackiewicz już wtedy był w kiepskim stanie, Francuzka zaczęła go sprowadzać w dół, niestety Polak w wyniku pogarszającego się stanu zdrowia utknął na ok 7250 m n.p.m

 

Oficjalnie potwierdzono, że para himalaistów zdobyła szczyt Nanga Parbat, niestety Polak realizację swojego marzenia przypłacił życiem.

 

źródło wp, facebook

mm