Co za fantastyczna oferta! Domy już za 1 euro na włoskiej wyspie Sardynia. Wystarczy zobowiązać się tylko do…

REMONTU NIERUCHOMOŚCI.

 

Trzeba przyznać, że to fantastyczna okazja dla wszystkich kochających włoski klimat. Za niewiele ponad 4 złote władze miejscowości Ollali na Sardynii, chcąc zachęcić ludzi do osiedlania się właśnie w tym miejscu oferują domy na sprzedaż. I to za jedyne euro.

 

Powód? Miejscowość z dania na dzień opuszcza coraz więcej jej mieszkańców, którzy przenoszą się do większych miast.

 

Jest jednak jeden haczyk.

 

Domy nie są w najlepszym stanie, dlatego każdy nabywca musi się zobowiązać do wyremontowania nieruchomości w ciągu trzech lat.

 

Koszty doprowadzenia domów do stanu używalności szacuje się na 20 tys. euro, czyli ponad 80 tys. zł.

 

Perspektywa wydania takiej gotówki nie odstrasza nabywców. Do ratusza w Ollalai już wpłynęło ponad 100 wniosków z równych zakątków świata.

 

Niektórzy kupują domy z myślą o przeniesieniu się na Sardynię po przejściu na emeryturę.

 

źródło wp, pixabay

redakcjaMartyna

To już koniec loterii wizowej! Donald Trump zapowiedział koniec programu zielonej karty.

 

 

Czy to oznacza również problemy dla Europejczyków, szczególnie dla Polaków?

Program zielonej karty pozwolił wielu ludziom na świecie spełnić marzenie o zamieszkaniu w Ameryce. Na zieloną kartę wyjechało masę Polaków, którzy w Stanach świetnie sobie poradzili.

 

Niestety wygląda na to, że zbliża się  koniec loterii wizowej.

 

Donald Trump podczas swojego pierwszego orędzia o stanie państwa przedstawił nową reformę imigracyjną, która ma się składać z czterech filarów.

 

„W ramach reformy imigracyjnej zakończymy loterię wizową, czyli program, który zielone karty rozdaje losowo, bez względu na umiejętności, zasługi lub bezpieczeństwo naszych ludzi” – zapowiedział prezydent USA Donald Trump.

 

Oprócz zniesienia loterii wizowej reforma zakłada również dokończenie budowy muru na granicy z Meksykiem, reformę zasad imigracji rodzin (zakończenie „migracji łańcuchowej”), ale i umożliwienie uzyskania obywatelstwa dla 1,8 miliona nielegalnych imigrantów, którzy zostali tu przywiezieni przez rodziców.

 

źródło rp

mm


To będzie wyjątkowa środa! Już dziś na niebie rozbłyśnie wyjątkowe zjawisko. „Super Blue Blood Moon”

Już dziś na niebie rozbłyśnie Niebiesko-Krwawy Księżyc czyli „Super Blue Blood Moon”. I nie chodzi tu o kolor naszego naturalnego satelity, ale o rzadkość zjawiska stąd ta nazwa. Ostatni raz na półkuli zachodniej takie zaćmienie miało miejsce ponad 150 lat temu. W Polsce będzie można dostrzec jedynie końcówkę zjawiska.

Tego niezwykłego zjawiska w całości będą mogli doświadczyć wszyscy na dalekim wschodzie np. w Rosji oraz zachodzie np. w Stanach Zjednoczonych.

Dla wszystkich zainteresowanych tym niezwykle rzadkim zjawiskiem Nasa będzie prowadziła transmisję w Internecie pod adresem https://www.nasa.gov/nasalive

Następne zaćmienie Księżyca będzie widoczne w Polsce 27 lipca br.

 

ŹRÓDŁO WPROST, PIXABAY


Skąd taka nienawiść do własnego narodu? Dziennikarka oskarża Polaków o mordowanie Żydów.

Czy ta kobieta nie boi się konsekwencji?

Kontrowersyjna dziennikarka Eliza Michalik zamieściła na Twitterze dość mocny wpis, zajmując tym samym stronę w konflikcie Polski z Izraelem. Chodzi tu o toczący się od kliku dni spór w kwestii ustawy IPN zakazującej używania pojęcia „polskie obozy koncentracyjne”.

 

Dziennikarka „Superstacji” napisała:

 

„Polacy mordowali swoich Żydowskich sąsiadów w sposób zorganizowany, bez przymusu ze strony nazistów, z własnej woli, chciwości i podłości. Nie tylko w Goniądzu i Jedwabnem, ale wielu innych polskich miejscowościach. Taka jest prawda, a nie taka, jak chcielibyśmy, żeby była”.

 

Należałoby się zastanowić, czy ta Pani straciła rozum czy też zamierza wyemigrować z kraju i to z efektem natychmiastowym? Takimi komentarzami wrogów sobie narobiła i to pewnie wielu.

Na Twitterze już posypały się negatywne komentarze, jeden z użytkowników napisał:

 

„Ordynarne kłamstwo, a oprócz tego ciekawa sprawa. Łatwo napisać, że to Polacy mordowali, za to przymus ze strony nazistów (o Niemcach ani słowa). Skąd taka nienawiść do własnego narodu?”.

 

Dobre pytanie. Skąd taka nienawiść do własnego narodu?

 

źródło Twitter

mm