Jest projekt ustawy o tzw. "małej działalności gospodarczej"! Jaki ZUS będą płacić przedsiębiorcy?

Jarosław Gowin na konferencji prasowej w Sejmie poinformował, że rząd ma projekt ustawy o tzw. małej działalności gospodarczej. Kogo będzie dotyczyć ustawa i najważniejsze – jaki ZUS będą płacić przedsiębiorcy? Polityk zdradził kilka szczegółów…

"Projekt ustawy o tzw. małej działalności gospodarczej jest już gotowy. To bardzo ważna informacja dla wszystkich małych, drobnych przedsiębiorców. Oni dzisiaj znajdują się – od lat zresztą – w sytuacji skrajnie trudnej. Podatki zżerają im ogromną większość przychodu. Efekt jest taki, że 200 tys. małych, rodzinnych firm walczy od lat o przetrwanie, a bardzo wiele z tych firm bankrutuje albo przechodzi w szarą strefę. Chcemy tym projektem przywrócić zaufanie przedsiębiorców do państwa, żeby ci mali przedsiębiorcy przestali czuć się obywatelami drugiej kategorii. Ten projekt – mówiąc w uproszczeniu – przewiduje, że ZUS będzie rósł stopniowo, że 1200 zł ZUS-u będą płacić tylko ci przedsiębiorcy, którzy osiągną pułap 5 tys. zł miesięcznie przychodu" – mówił Jarosław Gowin.

 

"Premier Morawiecki jest zdeklarowanym zwolennikiem tego rozwiązania [projektu ustawy o małej działalności gospodarczej]. Ministerstwo Rozwoju przedstawiło ten projekt w ramach konsultacji międzyresortowych. Ponieważ te konsultacje trwają bardzo długo, a chcielibyśmy, żeby ten projekt wszedł w życie od 1 stycznia 2018 roku, dlatego będziemy proponowali władzom PiS i klubowi, aby puścić ten projekt ścieżką poselską" – podkreślił.

PAP
fot. Pixabay
PJWydrych
Wydrych

Lider KOD-kapeli skazany za handel kobietami!

Na 6,5 roku pozbawienia wolności skazał we wtorek krakowski Sąd Okręgowy Konrada M., oskarżonego o kierowanie grupą przestępczą zajmującą się handlem kobietami. W procesie oskarżonych było 15 osób.

Zarzuty aktu oskarżenia dotyczyły handlu ludźmi, sutenerstwa i działania w zorganizowanej grupie przestępczej, która w latach 2004-2006 zwerbowała blisko 100 kobiet i zmuszała je do pracy na terenie Włoch i Grecji w nocnych klubach dla mężczyzn.

 

Według prokuratury na czele grupy zajmującej się handlem kobietami stał KonradM., który za pośrednictwem ogłoszeń w mediach oraz przez internet oferował kobietom dobrze płatną pracę w charakterze hostess, reklamujących alkohole w renomowanych restauracjach, znajdujących się w atrakcyjnych miejscowościach we Włoszech i Grecji. Dopiero na miejscu kobiety dowiadywały się, że ich praca będzie polegała na świadczeniu usług seksualnych.

 

Jak podawały media, Konrad M. to muzyk, lider KOD-Kapeli, uczestniczącej w manifestacjach Komitetu Obrony Demokracji. Nie stawił się na ogłoszenie wyroku do sądu.

 

W procesie oskarżonych było 15 osób. Proces w tej sprawie rozpoczął się w sierpniu 2011 r. i toczył się z wyłączeniem jawności.

PAP
Paweł Bednarczyk/PAP
PS


Terrorysta z Paryża pochodził z Polski. Tunezyjskie służby ostrzegały przed nim Francję

Centrum Antyterrorystyczne ABW weryfikuje informacje medialne dotyczące sprawcy ostatniego ataku terrorystycznego w Paryżu; według rzecznika ministra koordynatora służb specjalnych nie istnieją związki napastnika, który 19 czerwca zaatakował francuskich żandarmów, z terytorium Polski.

Adam Djaziri, 31-letni zamachowiec w poniedziałek próbował dokonać ataku na Polach Elizejskich.

 

Stanisław Żaryn powiedział we wtorek PAP, że nadal CAT ABW przy współpracy zagranicznych służb "w dalszym ciągu gromadzi i weryfikuje dane dotyczące sprawcy ataku na Polach Elizejskich i jego rodziny".

 

"Mężczyzna o danych osobowych Adam L. Djaziri nie posiadał polskich dokumentów tożsamości, a także nie przekraczał nigdy granicy Rzeczypospolitej Polskiej" – powiedział PAP Żaryn.

 

"Z dotychczasowych ustaleń wynika, że nie istnieją związki napastnika, który 19 czerwca zaatakował francuskich żandarmów, z terytorium Polski" – zaznaczył Żaryn.

 

Centrum Antyterrorystyczne ABW pozostaje w stałym kontakcie ze stroną francuską – podkreślił rzecznik.

 

Włoska agencja Ansa informuje, że napastnik, który zginął podczas ataku, to Adam Lotfi Djaziri, urodzony we Francji w 1985 roku; był synem Tunezyjczyka Mohameda Djaziriego, a matka mężczyzny to Edfij Paflantic. Ansa twierdzi, że matka jest Polką.

 

Według włoskiej agencji mężczyzna był znany tunezyjskim służbom specjalnym, które w 2013 roku ostrzegły przed nim Francuzów. Media tunezyjskie utrzymują, że Djaziri często wracał do Tunezji i kontaktował się z radykalnymi środowiskami islamskimi, między innymi z grupą terrorystyczną Ansar al-Szaria.

PAP
PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON
PJ


Bójka Młodzieży Wszechpolskiej z KOD-em w centrum Radomia! [WIDEO]

Komitet Obrony Demokracji zorganizował dzisiaj w Radomiu manifestację pod nazwą „Radom ’76. Droga do wolności”. W miejscu, skąd miał ruszyć przemarsz, zjawili się działacze Młodzieży Wszechpolskiej. Doszło do wzajemnych przekrzykiwań i prowokacji. Na tym się jednak nie skończyło…

W pewnym momencie doszło do bójki między członkami Młodzieży Wszechpolskiej i KOD-u w centrum miasta. W tym czasie na miejscu nie było policji, o czym mówił później ze sceny były lider KOD Mateusz Kijowski. Żaden z uczestników bójki nie doznał poważniejszych obrażeń.

 

<p><iframe src="https://web.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fweb.facebook.com%2FTelewizjaDAMI%2Fvideos%2F1567286009972540%2F&show_text=0&width=560" width="560" height="315" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allowFullScreen="true"></iframe></p>

Facebook/TelewizjaDAMI
zrzut z Facebooka
MR