KIEROWCO RZĄD SIĘGNIE DO TWOJEJ KIESZENI! Nowa ustawa oznacza, że przeciętny kierowca będzie musiał zapłacić więcej za paliwo.

 

Rząd chce wprowadzić nową opłatę doliczaną do każdego litra benzyny i oleju napędowego.

 

„Wyniesie 8 groszy netto i zasili nowo tworzony Fundusz Niskoemisyjnego Transportu” – wynika z informacji portalu WysokieNapiecie.pl.

 

Fundusz ma wspierać m.in. rozwój transportu wodorowego i elektrycznego.

 

Opłata paliwowa ma wejść w życie pół roku po uchwaleniu ustawy, którą w środę zajmie się rządowa komisja prawnicza. W praktyce będzie to początek 2019 roku. Oprócz niej, nowo tworzony Fundusz Niskoemisyjnego Transportu oraz istniejący od lat Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zasilić mają też odpisy z akcyzy nałożonej na paliwa transportowe.

 

 

Co to oznacza dla przeciętnego Kowalskiego? Wzrost miesięcznych wydatków na paliwo o 2 proc.

 

O ile dzisiaj Polak tankuje średnio za 307 zł miesięcznie, to po wejściu w życie nowej opłaty na paliwo wyda 313 zł. Czyli nieco ponad 6 zł więcej.

 

źródło money.pl

redakcjaMartyna

CO ZA DZIWNA HISTORIA! Szedł środkiem jezdni autostradą A4. Nic nie pamięta, ale utrzymuje, że jest…

Mundurowi z Małopolski proszą o pomoc w identyfikacji mężczyzny. Służby zatrzymały go, gdy szedł środkiem jezdni autostradą A4. Mężczyzna nie wie, kim jest.

 

Tajemniczy mężczyzna utrzymuje, że jest Hiszpanem, problem w tym, że mówi płynnie po polsku, za to po hiszpańsku wcale.

 

 

„Hiszpan” twierdzi, że 27 stycznia br. przyleciał do Katowic z Barcelony, a później zgubił dokumenty.

 

Policja podała rysopis mężczyzny.

 

Ma on około 30-45 lat, 170 cm wzrostu, jest średniej budowy ciała. Funkcjonariusze opisują jego twarz jako owalną, mężczyzna ma też tzw. „wysokie czoło” (czyli łysinę czołową) i pełny zarost. Nie posiada żadnych tatuaży ani znaków szczególnych. Używa okularów korekcyjnych kształtu prostokątnego z jasnymi oprawkami.

 

Tutaj przeczytasz również o polskich chłopcach wywożonych do niemieckiego burdeli.

 

Odnaleziony mężczyzna przebywa obecnie w jednym z krakowskich szpitali.

 

Policjanci proszą, by wszelkie informacje mogące pomóc w jego identyfikacji kierować na adres Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP cpozkgp@policja.gov.pl oraz na nr (0-22) 60 510 05.

 

Historia trochę nieprawdopodobna, niczym z Hollywood.

źródło o2, policja małopolska

redakcja

 


TO, ŻE POLSKA WYPRAWA NA K2 TO TOTALNY NIEWYPAŁ TO JUŻ WIADOMO! Ale to jeszcze nie wszystko. Nie dość, że himalaiści ponieśli sromotną porażkę to jeszcze kosztowała ich ona kupę kasy.

 

 

To, że polska wyprawa na K2 to totalny niewypał już wiadomo. Od początku himalaistów nie opuszczał pech. Najpierw złamana ręka Froni, potem decyzja Denisa Urubki, która całkowicie wykluczyła go z dalszej wspinaczki, a teraz złe warunki pogodowe sprawiły, że góra okazała się silniejsza.

 

Himalaiści musieli zrezygnować i wiadomo, że w tym roku najwyższego szczytu Karakorum nie zdobędą.

Co za porażka, tym bardziej, że wyprawa pochłonęła dosłownie kupę kasy, dokładnie ponad 1,5 mln złotych.

 

„Pierwotnie szacowaliśmy budżet na półtora miliona złotych. Uczestnicy otrzymali również wsparcie sprzętowe, więc ta kwota może być trochę wyższa” – powiedział rzecznik wyprawy na K2. Michał Leksiński dodał, że milion złotych przekazało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

„To dotacja w ramach konkursu „Wspieranie promocji Polski w pionierskich osiągnięciach sportowych na świecie na lata 2017-2019”.

 

Całość kwoty jest przeznaczona na wyprawę na K2 – wyjaśnił.

 

Leksiński podkreślił, że w koszty wyprawy dzielą się na kilka kategorii.

 

„Jest kwestia transportu, przelotu ekipy. Następna rzecz to obsługa przez agencję pakistańską, ma to związek z trekkingiem, całą karawaną, tragarzami i obsługą bazy. Nazwałbym to wszystko kosztami organizacyjnymi. Do tego dochodzą oczywiście ubezpieczenia, kwestie wyposażenia. Są sponsorzy sprzętowi, ale wiadomo, że tego typu wyprawę trzeba odpowiednio wyposażyć. Jest wreszcie kwestia wszelkiej elektroniki, chodzi o aspekty komunikacyjne” – tłumaczył.

 

Podsumowując. Himalaiści nie dość, że ponieśli porażkę, to jeszcze zmarnowali kupę kasy. Może gdyby te pieniądze musieli sami zarobić, postaraliby się bardziej.

 

Tutaj przeczytasz równie Koniec zabawy! Amerykanie stawiają Polsce warunek nie do spełnienia. Albo dokonacie zmian w ustawie IPN, albo…

 

 

 

 

źródło wprost

redakcja

 


STARYCH LUDZI NAJLEPIEJ WYRZUCIĆ NA BRUK! Dom spokojnej starości zostanie przekształcony na mieszkania dla bardziej potrzebujących.

 

I znów imigranci na pierwszym miejscu. Starzy ludzie mogą iść na bruk?

Szwecja.

 

Wielki zabytkowy dwór w Enskededalen, od wielu lat pełnił funkcję domu spokojnej starości, teraz nagle zostało to zmienione za sprawą Urzędu ds. Środowiska Pracy, który uważa, że dom nie jest odpowiedni dla osób starszych. A wcześniej był! Co się zmieniło?

 

Otóż okazuje się, że gmina dosłownie, na gwałt potrzebuje lokali dla sporej grupy imigrantów. Z racji tego dom spokojnej starości stanie się domem przybyszów islamskich.

 

A co ze starszymi ludźmi? No cóż jak na razie wiadomo, że niektórzy będą mogli jeszcze przez chwilę w Enskededalen pomieszkiwać, do czasu aż znajdzie się dla nich inne miejsce pobytu.

 

Miejmy nadzieję, że nie wylądują na bruku.

 

„Potrzeba zakwaterowania tymczasowego dla nowo przybyłych jest wielka i stale poszukujemy budynków, które mogą stanowić dla nich tymczasowe mieszkania” – uzasadniła decyzję Anna Mölgård, koordynatorka mieszkań dla imigrantów w Sztokholmie.

 

Szwedzi znów nie zawodzą. Po raz kolejny na pierwszym miejscu zamiast własnych obywateli stawiają imigrantów.

Tutaj dowiesz się również o tym jak kończą kobiety, które nie szanują swoich mężów. Szokująca transmisja na Facebooku.

źródło ndie

pixabay