"Kultura" debaty według lewicy. Brakuje argumentów? Obrażamy się i wychodzimy z sali! [WIDEO]

Pod koniec wczorajszego programu "Studio Polska" w TVP Info doszło do niecodziennej sytuacji. Po odtworzeniu materiału z przemówienia premier Beaty Szydło z Auschwitz, gdzie mówiła o bezpieczeństwie obywateli i skandalicznego komentarza na te słowa Donalda Tuska, nagle część osób, krytykująca przez cały program politykę rządu, zaczęła opuszczać salę…

Prowadzący program próbowali uzyskać informację, co konkretnie spowodowało tak nerwową reakcję. Wychodzący niczego konkretnego jednak nie umieli powiedzieć.

 

Akcja rozpoczyna się od około 14 minuty nagrania.

 

<p><iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/weBwx-qWvkg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe></p>

TVP INFO, YouTube
zrzut z YouTube
MRWydrych
Wydrych

Szokujące słowa premiera Kanady! "Być Kanadyjczykiem znaczy być muzułmaninem"

Justin Trudeau, to premier Kanady znany z radykalnie liberalnych poglądów i kontrowersyjnych wypowiedzi. Ostatnio zaszokował zdaniem, że "być Kanadyjczykiem oznacza być muzułmaninem".

Słowa te Trudeau wypowiedział w mieście Scarborough. To nie pierwsza wypowiedź premiera Kanady, która wywołała skandal. Wcześniej nazwał chrześcijan "najgorszą częścią kanadyjskiego społeczeństwa".

debatepost.com, Fronda.pl
Wikimedia Commons/Alex Guibord
MR


Kolejny zamach zorganizowany przez ISIS! Zginęło 29 chrześcijan

Dżihadystyczne Państwo Islamskie (IS) przyznało się w sobotę do przeprowadzenia piątkowego ataku na grupę Koptów w Egipcie, w którym zginęło 29 osób, w tym dzieci. Jednocześnie egipskie lotnictwo kontynuuje odwetowe uderzenia na cele dżihadystów.

"Oddział bezpieczeństwa IS przeprowadził wczoraj atak w (prowincji) Al-Minja, wymierzony w autobus wiozący Koptów" – poinformowała w sobotę powiązana z dżihadystami agencja propagandowa Amak.

 

Również w sobotę egipska armia poinformowała, że lotnictwo kontynuuje ataki odwetowe na cele Państwa Islamskiego. "Siły powietrzne przeprowadziły kilka mocnych uderzeń w ciągu dnia i nocą" – podano w komunikacie. Dodano, że zaatakowane bazy, m.in. obozy szkoleniowe IS, znajdowały się na terytorium Libii.

 

Ośmiu do dziesięciu zamaskowanych i uzbrojonych napastników jadących trzema samochodami zaatakowało w piątek autobus, którym grupa Koptów jechała do jednego z klasztorów na zachodzie prowincji Al-Minja, leżącej w środkowym Egipcie – poinformowało MSW Egiptu. Zamachowcy uciekli z miejsca zdarzenia. Do ataku doszło tuż przed rozpoczęciem ramadanu.

 

Koptowie, którzy stanowią około 10 proc. 92-milionowej ludności Egiptu, uskarżają się od dawna na dyskryminację, a w ostatnim czasie padają ofiarami częstych aktów przemocy ze strony islamistów.

 

Od grudnia 2016 roku w zamachach bombowych na kościoły w Kairze, Aleksandrii i mieście Tanta w delcie Nilu zginęło ponad 70 Koptów. Odpowiedzialność za te akty terroru wzięli na siebie dżihadyści z Państwa Islamskiego, zapowiadając kolejne zamachy.

 

PAP
Wikimedia Commons
MR


POMIMO OBIETNIC SKŁADANYCH PODCZAS OSTATNIEJ KAMPANII WYBORCZEJ POSŁOWIE SŁOWA NIE DOTRZYMALI! Już wiadomo ile Kancelaria Sejmu wydała na poselskie …

"sejm_670"

Gdzie posłowie jeżdżą za nasze pieniądze? I ile już wydali?

 

W ostatniej kampanii wyborczej posłowie zgodnie zapowiadali, że będą oszczędzać więcej na podróżach zagranicznych, wychodzi na to, że było to tylko czcze gadanie, zresztą jak zwykle.

 

W poprzedniej kadencji na zagraniczne wojaże posłów Kancelaria Sejmu wydała z kieszeni podatników ponad 8,5 mln zł, natomiast w tej, choć to dopiero jej połowa, prawie 6 mln zł.

 

Najdrożej kosztowała podróż posła PiS Michała Dworczyka do Australii  29 tys. zł. Zaraz za nim uplasowali się Marek Opiołka również PiS 26 tys. zł wizyta w Stanach Zjednoczonych oraz  Sławomir Nitras z PO, jego wyjazd kosztował nieco mniej, bo 24 tys. zł.

 

Po 23 tys. zł kosztowały podróże posłanek PiS Elżbiety Kruk do Bangladeszu i Krystyny Pawłowicz do Japonii. To pojedyncze wyjazdy.

Jak wynika z informacji do jakich dotarła NOVA TV, najczęściej i najchętniej podróżuje poseł Kukiz’15 Piotr Apel, jego 24 wyjazdy pochłonęły sumę 113 tys. zł. Zaraz za nim jest Killion Munyama z PO, który latał 25 razy za łączną kwotę 110 tys. zł.

Trzecie miejsce należy do Włodzimierza Bernackiego z PiS, którego 25 wojaży kosztowało 108 tys. zł.

Źródło NOVA TV

MM

NOVA TV, zdjęcie screen Wikipedia