TO NAJWIĘKSZE ODKRYCIE OD 150 LAT! Przy pomocy lindaru archeolodzy odnaleźli ruiny starożytnego miasta…

 

Dla archeologów zajmujących się historią Majów to największe osiągnięcie od 150 lat powiedział Stephen Houston profesor archeologii i antropologii z Uniwersytetu w Stanach Zjednoczonych.

 

W Gwatemali archeolodzy odnaleźli ruiny starożytnego miasta Majów. Dzięki technice laserowej udało się zlokalizować ponad 60 tysięcy obiektów, które obecnie ukryte są pod pokrywą lasu tropikalnego.

 

Przy pomocy lindaru – urządzenia, które działa na zasadzie podobnej do radaru, ale wykorzystuje światło zamiast mikrofal – naukowcy przeszukali ponad 2 tysiące kilometrów kwadratowych lasu.

 

W Peten w północnej części Gwatemali odkryli fragmenty domów, pałaców, dróg i fortyfikacji. Według badaczy większość konstrukcji była kamienna i kryta strzechą.

Archeolodzy uważają, że rozwijająca się technologia może zmienić sposób patrzenia na tę cywilizację, a szacunkowa liczba ludności Majów może okazać się trzy lub cztery razy większa, niż dotychczas zakładano.

 

źródło TVP info, pixabay

redakcja

 Martyna

TO ŚWIETNA WIADOMOŚĆ DLA WSZYSTKICH SMAKOSZY ALKOHOLU! Procenty pite w niewielkich ilościach usuwają toksyny odpowiedzialne za…

 

Powszechnie wiadomo, że lekarze odradzają picie alkoholu, który to przyjmowany w dużych ilościach jest szkodliwy i niekorzystnie wpływa na ludzi organizm.

 

Jednak jak się okazuje alkohol pity w niewielkich ilościach może mieć zbawienny wpływ na zdrowie człowieka.

 

Kierująca Center for Translatora Neuromedicine przy University of Rochester Medical Center (URMC) profesor Maiken Nedergaard wykazała, że niewielkie spożycie alkoholu nie tylko nie szkodzi mózgowi, ale wręcz pomaga usunąć szkodliwe substancje, również te związane z chorobą Alzheimera.

 

Wcześniejsze badania wskazują, że – w przeciwieństwie do dużej – niewielka dawka alkoholu dobrze wpływa na zdrowie, zmniejszając na przykład ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego oraz niektórych nowotworów.

 

Badania prof. Nedergaard dotyczyły głównie układu glimfatycznego – komórek gleju zajmujących się oczyszczaniem mózgu z toksyn oraz zaopatrywaniem neuronów w składniki odżywcze i białka. To właśnie zespół prof. Nedergaard po raz pierwszy opisał ten układ w roku 2012.

 

Jak wykazali wówczas badacze z University of Rochester, płyn mózgowo-rdzeniowy jest pompowany do tkanki mózgowej i wypłukuje szkodliwe odpady – w tym amyloidy beta oraz tau, mające związek z chorobą Alzheimera oraz innymi postaciami demencji.

Układ glimfatyczny jest najbardziej aktywny podczas snu. Ćwiczenie fizyczne podnoszą sprawność jego działania, natomiast uraz lub udar mogą go uszkodzić. Nowe badania – dotyczące wpływu krótkotrwałej oraz przewlekłej ekspozycji na alkohol – przeprowadzono na myszach.

 

 

Podsumowując. Z badań jasno wynika, że alkohol spożywany w niewielkich ilościach wpływa korzystnie na ludzki mózg, likwidując między innymi toksyny odpowiedzialne a rozwój choroby Alzheimera.

 

 

źródło binsaider, pixabay

redakcja


A jednak Polacy w Izraelu nie są mile widziani! Dlaczego? Bo dobry Polak to martwy Polak.

 

 

Wygląda na to, że Żydom cała ta ustawa IPN naprawdę się nie podoba. Jeden z nich dał nawet temu wyraz w poprzednią niedzielę 28 stycznia na plaży w Eljacie, gdzie zaatakował grupę polskich turystów.

 

 

Do grupy polskich turystów, którzy wypoczywali na plaży, podszedł najprawdopodobniej miejscowy mężczyzna. Początkowo Polacy sądzili, że chce on im zaoferować wycieczkę z przewodnikiem do Jerozolimy. Później jednak mężczyzna miał usłyszeć, że turyści to Polacy i wpadł w szał. Zaczął krzyczeć w ich stronę hasła takie jak: „Pier*** was Polacy”, „pier*** waszego prezydenta” czy „dobry Polak to martwy Polak”. W kierunku Polaków poleciały także kamienie. „(…) kopiąc w piasek uderzał w nas kamieniami z piaskiem. Na plaży nie było tłoczno, ale znajdowało się kilkanaście osób. Nikt nie zareagował” – powiedziała Polsat News jedna z turystek.

 

Podobno nawet mężczyzna namawiał zgromadzonych dookoła ludzi do ataku na polskich turystów.

 

Szczęśliwie żadna z obecnych na plaży osób nie posłuchała agresywnego mężczyzny.

 

Kiedy mężczyzna się oddalił, grupa turystów wróciła bezpiecznie do hotelu. Nie zdecydowali się ostatecznie na wezwanie policji.

 

No cóż wygląda na to, że Polacy w Izraelu nie są do końca mile widziani.

 

źródło wprost, pixabay

redakcja

 


Większej głupoty świat nie słyszał! LECH WAŁĘSA O SPORZE POLSKO-IZRAELSKIM.

Lech Wałęsa, jak to on nie mógł sobie darować i w rozmowie z polsatnews.pl wypowiedział się na temat ustawy IPN i konfliktu Polski z Izraelem.

 

„Widać, że PiS przygotowuje się do wyborów i próbuje rozruszać społeczeństwo, próbuje budzić różnego typu demony. Wywołano konflikt z Niemcami. Nie bardzo to wychodziło, więc PiS wywołał konflikt z Żydami – powiedział Lech Wałęsa.

 

Większej głupoty już nie mógł wymyślić. Choć kto wie. W jego przypadku wszystko możliwe.

 

Sejm przyjął nowelizację, która wprowadza karę grzywny lub karę do 3 lat więzienia za słowa typu „polskie obozy śmierci”. Ustawa umożliwi też wszczynanie postępowań karnych m.in. za negowanie zbrodni dokonywanych przez ukraińskich nacjonalistów. Za przyjęciem nowelizacji było 279 posłów, 5 było przeciw, 130 wstrzymało się od głosu.

 

źródło polsatnews, wikipedia

redakcja