OBŁUDA W CZYSTEJ POSTACI! KINGA RUSIN WALCZY Z PRAWEM ŁOWIECKIM, ALE FUTERKIEM NIE WZGARDZI. (VIDEO)

Kinga Rusin dziennikarka TVP pojawiła się w piątek na posiedzeniu sejmowej komisji nadzwyczajnej, zajmującej się propozycjami zmian w Prawie łowieckim.

Znana ze swojego zaangażowania w ochronę środowiska i negatywnego nastawienia do myślistwa dziennikarka powiedziała co myśli i nie dała się przegadać.

„Kinga Rusin, strona społeczna, przedstawiciel suwerena, czyli 38 mln Polaków, minus 120 tys. myśliwych. Warto wyciągnąć kalkulator i policzyć – zaczęła dziennikarka.

 

Rusin próbowała przekonać posłów, że powinni zadbać o interes społeczny i opinię innych ludzi, a nie tylko „interes wąskiej grupy hobbystycznej”.

 

„Polskie społeczeństwo w swej ogromnej większość jest przeciwne myślistwu, a przede wszystkim zwiększeniu przywilejów myśliwych – przekonywała.

W wygłoszonym przez dziennikarkę apelu znalazł się m.in. wniosek o wprowadzenie nadzoru społecznego nad działalnością resortu środowiska, Lasów Państwowych i Polskiego Związku Łowieckiego.

Posłanka Anna Paluch w pewnym momencie nie wytrzymała i zwróciła się do Kingi Rusin z apelem, by zmierzała do końca swojej wypowiedzi.

 

„Skończyła pani posiedzenie, w związku z tym proszę mi również pozwolić dokończyć” – odpowiedziała wzburzona dziennikarka.

 

Rusin zarzuciła posłance, że jest „posłanką Polskiego Związku Łowieckiego, a nie PiS-u”.

 

„Nie jest pani wolna od przestrzegania reguł powszechnie przyjętych. Proszę mnie tutaj nie obrażać i nie imputować niczego” – odpowiedziała Anna Paluch.

 

Kinga Rusin znana jest z tego, że nie od dziś angażuje się w ochronę środowiska i walczy o prawa zwierząt. Pytanie jak to się ma do tego, że w jej szafie można znaleźć nie jedno eleganckie i drogie futerko?

 

ŹRÓDŁO TWITTER, WPROST

MMMartyna

JEŚLI MASZ KONTO W TYCH BANKACH, POWINIENEŚ TO WIEDZIEĆ! SZYKUJĄ SIĘ PROBLEMY Z DOSTĘPEM DO BANKOWOŚCI INTERNETOWEJ.

 

Dla niektórych banków weekend to najlepszy czas na przerwę techniczną i modernizację usług.

I tak w ten weekend klienci EuroBanku powinni być przygotowani na problemy z dostępem do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Bank planuje prace techniczne między 23.35, a 1.30 w sobotę. Ale to jeszcze nie koniec niekorzystnych wieści. Od 15 stycznia nie będzie również możliwy dostęp do bankowości internetowej i mobilnej Euro Banku z urządzeń ze starym oprogramowaniem. Chodzi o dostępy do bankowości internetowej dla komputerów z systemem Windows XP oraz za pośrednictwem starszych wersji przeglądarek internetowych i do aplikacji mobilnej na smartfonach z systemem Android poniżej wersji 4.1.2.
„Równolegle konieczne jest zaktualizowanie aplikacji eurobank mobile do najnowszej wersji (min. 1.16.3) – poinformowali przedstawiciele banku.

 

10-godzinna przerwa techniczna szukuje się również dla klientów Banku Zachodniego WBK. Prace modernizacyjne zaplanowano na sobotę. Mają potrwać od północy do 10.00.

Kolejny bank, który planuje dość poważne prace techniczne to ING Bank Śląski, jednak dopiero za tydzień z 21 na 22 stycznia.

Od północy , aż do 5.00 rano w poniedziałek niedostępne będą wpłatomaty, płatności BLIK i Mastercard w telefonie, aplikacja na telefon Moje ING mobile, system ING Business i jego wersja mobilna, system CardsOnLine oraz system rozliczeń płatności natychmiastowych Express Elixir.

 

Za utrudnienia banki przepraszają!

 

źródło wp.pl


JUNCKER ZA KOŁNIERZ NIE WYLEWA I TAJEMNICA „PLANU PETRU” CZYLI MINIONY TYDZIEŃ W POLITYCE

Co działo się w minionym tygodniu w polskiej i zagranicznej polityce? Oczywiście wizyta premiera Morawieckiego na Węgrzech i standardowo, zawsze na czasie gorąca kwestia uchodźców. Czy Polska powinna ich przyjąć, czy też nie i czy powinna ponieść sankcje? O tym więcej w politycznym przeglądzie na wpolityce24.pl! Zapraszam – Martyna Malarczyk!

youtube


TOKSYCZNE CZEKOLADY! LISTA NIEBEZPIECZNYCH DLA ZDROWIA SŁODKOŚCI. KAŻDY POWINIEN O TYM WIEDZIEĆ.

Czekolada! Któż jej nie lubi? Niewielu zdarza się odmawiać tego kuszącego smakołyku.

Tymczasem okazuje się, że według najnowszych badań laboratoryjnych przeprowadzonych przez organizację As You Sow poziom toksycznych metali ciężkich w niektórych, najbardziej prestiżowych czekoladach świata jest zdecydowanie za wysoki.

 

Ostatnie wyniki badań kalifornijskiej organizacji As You Sow zajmującej się ochroną środowiska i spraw społecznych wykazały za wysoki poziom kadmu i ołowiu ( niezwykle toksyczne metal ciężkie) w 45 z 70 próbek różnych wyrobów czekoladowych (w tym produktów niektórych marek ekologicznych).

 

Poziom tych metali w czekoladzie był wyższy niż poziom uznawany za bezpieczny w wodzie pitnej (normę ołowiu przekroczono aż dziewięciokrotnie, a kadmu siedmiokrotnie).

Zarówno ołów, jak i kadm są niezwykle szkodliwe dla organizmu nawet w najmniejszych dawkach. Przyczyniają się do anemii, osłabienia i uszkodzenia nie tylko nerek, ale nawet mózgu. Nadmiar kadmu w organizmie może przyczyniać się również do zachorowań na raka.

I tu powstaje pytanie. Dlaczego czekolady zawierają tak wysoki poziom metali ciężkich?

Otóż producenci zwalają winę na ogólne zanieczyszczenie środowiska. Twierdzą, że pierwiastki te pochłaniane są przez kakaowce z gleby i wody.

I rzeczywiście faktem jest, że ołów i kadm znajdują się w przyrodzie i są absorbowane przez rośliny, jednak zawartość tych pierwiastków w czekoladzie jest zbyt duża, aby można było zwalać winę na naturę.

Z badań As You Sow wynika, że największe ilości tych metali trafią do czekolad po zebraniu i wysuszeniu ziaren, podczas ich wysyłki i transportu oraz w czasie produkcji kakao i wyrobów czekoladowych.

I tak spośród 70 przetestowanych laboratoryjnie produktów czekoladowych, aż 45 zawierało wyższy niż przewiduje norma poziom ołowiu i kadmu.

Wśród tych produktów znalazły się czekolady markowe, w tym również takie dostępne na polskim rynku:

 

  • RITTER SPORT czekolada 73% kakao (producent Alfred Ritter Gmbh & Co);
  • Cote d’Or Noir Brut – gorzka czekolada 86% kakao (producent Kraft Foods Global);
  • Lindt Excellence 70% Cocoa – czekolada ciemna oraz Lindt Excellence 85% Cocoa – czekolada ciemna (producent Lindt & Sprungli (Usa) Inc.);
  • Cadbury Mini Eggs Royal Dark – jajka czekoladowe (producent Cadbury Uk Ltd);
  • Cadbury Royal Dark Chocolate – ciemna czekolada (producent Cadbury Uk Ltd).

Pełną listę wyrobów uznanych za niebezpieczne oraz tych, u których badania nie potwierdziły zagrożenia, znajdziecie na stronie organizacji.

https://www.asyousow.org/…/lead-and-cadmium-in-food/

 

źródło odkrywamy zakryte

mm