Skandaliczne słowa posła! "Szydło mógłby zastąpić mój kot. Ją może każdy zastąpić"

Michał Kamiński był gościem rozmowy z Bogdanem Rymanowskim w programie "Jeden na jeden" na antenie TVN24. Współzałożyciel Stowarzyszenia Europejskich demokratów w mało wybredny sposób przekonywał, że obecną premier Beatę Szydło mógłby zastąpić dosłownie każdy… nawet jego kot.

"Jak mało kto wiem, jaka jest metoda polityczna Jarosława Kaczyńskiego. Jego metoda polityczna jest zawsze taka: dziel i rządź. On nie lubi, kiedy jego współpracownicy są zjednoczeni, więc ich dzieli. Dzisiaj pokazał Szydło: masz zrobić krok do tyłu, wyniósł Morawieckiego. Być może za miesiąc będzie odwrotnie: że trochę Szydło dostanie plusów, a Morawiecki minusów, bo tak dzieli swoich współpracowników Jarosław Kaczyński. Lubi mieć skłóconych ze sobą" – mówił Michał Kamiński.

 

"Beatę Szydło mógłby zastąpić mój kot. Ją może każdy zastąpić. Dla mojego kota to może być bardziej obraźliwe" – dodał.

TVN24
Fot. P. Tracz / KPRM
PJWydrych
Wydrych

Wojsko wysłane do college’u w Manchesterze!

Brytyjska policja poinformowała w czwartek, że podjęła działania w odpowiedzi na sygnał z college’u w Trafford w aglomeracji Manchesteru. Zamknięto drogi. Na miejsce wysłano też wojsko.

Brytyjska policja poinformowała w czwartek, że podjęła działania w odpowiedzi na sygnał z college’u w Trafford w aglomeracji Manchesteru. Zamknięto drogi. Na miejsce wysłano też wojsko.

 

[AKTUALIZACJA]

 

Do college’u w Trafford w aglomeracji Manchesteru dotarli saperzy – poinformowała w czwartek brytyjska policja. W poniedziałek wieczorem w zamachu terrorystycznym w Manchesterze zginęły 22 osoby.

PAP
PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA
PJ


MUZUŁMANIE PRZESZLI SAMYCH SIEBIE! POKAZALI JAK BARDZO NIENAWIDZĄ "BIAŁYCH". Ten napis umieszczony na murze mówi sam za siebie.

"islam_670"

 

W Birmingham żyje bardzo duża społeczność muzułmańska i powszechnie wiadomo, że niektóre dzielnice nazywane są strefami „no-go”.

 

Tym razem jednak muzułmanie przeszli samych siebie, ponieważ zakazali oni białym mieszkańcom miasta wstępu do jednej z dzielnic po zmroku. 

 

„Żadnych BIAŁYCH po godzinie 20” – takiej treści graffiti pojawiło na ścianie jednego z budynków w Alum Rock – dzielnicy położonej we wschodniej części Birmingham.

 

Graffiti oburzyło białych mieszkańców Birmingham, którzy wciąż stanowią 60 proc. populacji całego miasta.

 

Zdjęcie szybko wylądowało w internecie i wywołało burzę wśród internautów, którzy byli wstrząśnięci zamieszczonym napisem.

Graffiti szybko też zostało zamalowane.

"muz_670"

 

Źródło Polish Express

MM

ZDJĘCIA SCREEN

MM


Tutaj szaleje epidemia cholery! Od 3 tys. do 5 tys. nowych przypadków dziennie

UNICEF ostrzega, że w Jemenie coraz szybciej szerzy się epidemia cholery. Codziennie odnotowuje się od 3 tys. do 5 tys. nowych przypadków.

Dyrektor UNICEF ds. Bliskiego Wschodu Geert Cappelaere powiedział w omówionym w sobotę wywiadzie dla agencji AP, że w minionym miesiącu w Jemenie zgłoszono 70 tys. przypadków cholery. Wyraził obawę, że liczba zachorowań może się podwajać co dwa tygodnie – do 130 tys., a potem do 300 tys. – jeśli nie nadejdzie większa pomoc.

 

Cappelaere ostrzegł też, że epidemia może się rozszerzyć poza Jemen.

 

WHO informowała w końcu maja, że w okresie do końca kwietnia cholera zabiła w Jemenie co najmniej 471 osób.

 

Epidemia wybuchła w październiku zeszłego roku i rozszerzała się do grudnia. Następnie zaczęła zanikać, ale nigdy nie została w pełni opanowana. Nowy wzrost liczby przypadków zaobserwowano w kwietniu.

 

Państwowy system ochrony zdrowia i system sanitarny pogorszyły się w Jemenie z powodu wojny pomiędzy szyickimi rebeliantami Huti i siłami lojalnymi wobec oficjalnych władz, wspieranymi przez koalicję arabską pod kierownictwem Arabii Saudyjskiej. Obecnie w pełni działa mniej niż połowa placówek zdrowotnych w kraju.

 

Jemen jest pogrążony w chaosie od 2011 roku, kiedy to społeczna rewolta położyła kres wieloletnim dyktatorskim rządom prezydenta Alego Abd Allaha Salaha. Tylko południowa część kraju wraz z Adenem podlega rządowi prezydenta Abd ar-Raba Mansura al-Hadiego. Jednak jego władza jest w znacznej mierze iluzoryczna, co wykorzystują aktywne na południu i częściowo wschodzie kraju dżihadystyczne Państwo Islamskie (IS) i Al-Kaida.

 

Huti kontrolują Sanę oraz terytoria na północy i zachodzie kraju.

 

Wojna domowa, w której zginęło ponad 10 tys. osób, a ponad 44,5 tys. jest rannych, spowodowała też poważny kryzys humanitarny w Jemenie. Według ONZ około 19 mln osób, czyli prawie dwie trzecie ludności, potrzebuje pilnie pomocy; 17 mln z nich cierpi głód.

 

Cholera to ostra bakteryjna choroba przewodu pokarmowego wywoływana przez spożycie skażonej wody i jedzenia, objawiająca się m.in. silną biegunką. W ciągu zaledwie kilku godzin może doprowadzić do śmierci z odwodnienia.

PAP
Pexels
PJ