„SPRAWDZAJCIE ZAWARTOŚĆ RED BULLA” – ostrzega jeden z klientów, który w swoim napoju znalazł niemiłą niespodziankę.

 

 

„Myślę, że Red Bull stracił we mnie swojego klienta. Kupiłem zeszłej nocy puszkę napoju, postanowiłem zajrzeć do środka i zauważyłem tam martwą mysz” – napisał pechowy mieszkaniec Arkansas Josh Henley na swoim Facebooku.

 

Na Facebooku znalazło się również nagranie z jego znaleziskiem.

Mężczyzna stwierdził, że nie ma zielonego pojęcia jak zwierzę mogło się dostać do napoju.

 

Powiedział, że po zakupie Red Bulla nie wypił całej puszki i zostawił otwartą resztkę w samochodzie na noc. Następnego dnia postanowił ją wylać i odkrył, że coś się obija o ściany puszki od środka.

 

 

„Zastanawiałem się co to mogło być. Postanowiłem zajrzeć do puszki i wszystko sfilmować, ponieważ nikt by mi inaczej nie uwierzył. Przeciąłem ją nożyczkami i wewnątrz zauważyłem martwą mysz” – dodał.

 

Pechowy klient przyznał, że to niemożliwe, aby zwierzę mogło przebywać wcześniej w jego samochodzie. Jak zatem się znalazło w puszce Red Bulla? To chyba pozostanie tajemnicą.

 

Henley wezwał na Facebooku ludzi, aby sprawdzili zawartość swoich puszek Red Bulla, czy nie znajdują się tam podobne „niespodzianki”.

Well guys I think Red Bull just lost my business !!!!! Bought a Red Bull last night and well I happen to look in it was bout to spit sunflower seeds and I see a damn mouse people check your stuff !!!

Posted by Josh Henley on Montag, 12. März 2018

 

facebook

redakcjaMartyna

To holowanie przejdzie do historii! Dziadek i wnuk chcieli zaoszczędzić na lawecie, dlatego niesprawny samochód postanowili dociągnąć do domu sami.

 

Holowanie, które przejdzie do historii.

 

We wtorkowe popołudnie (13 marca) policjanci z gorzowskiej drogówki, którzy pełnili służbę na trasie ekspresowej S-3, zatrzymali do kontroli drogowej Daewoo Matiza, który holował Fiata Seicento. Pojazdy były niewłaściwie oznakowane, lecz to nie był jedyny powód kontroli.

Osobowy Fiat nie posiadał opony w jednym z tylnych kół i holowany był za pomocą zwykłego sznurka. Okazało się, że za kierownicą Daewoo siedział 73-letni mężczyzna, natomiast Fiatem kierował jego 23-letni wnuk – nie posiadający uprawnień do kierowania. Mężczyźni tłumaczyli, że kupili uszkodzone auto w Szczecinie za „korzystną cenę” i chcąc uniknąć kosztów jego transportu na lawecie do województwa wielkopolskiego, zdecydowali się na hol.

Niestety głupota i dziadka, i wnuka sprawiła, że obaj nie tylko nie zaoszczędzili, ale będą musieli zapłacić mandaty w wysokości 1000 złotych.

 

Jednak to jeszcze nie koniec kosztów, jakie obaj panowie będą musieli ponieść.

Uszkodzony Fiat został zabezpieczony na policyjnym parkingu, co wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Sytuacja ta jest przykładem na to, że łamanie przepisów w celu zaoszczędzenia pieniędzy może przynieść odwrotny efekt w postaci dodatkowych kosztów, a także narazić nas oraz inne osoby na niebezpieczeństwo.

 

 

POLICJA LUBUSKA

REDAKCJA

 


Z OSTATNIEJ CHWILI! Oblał się benzyną i podpalił. Do zdarzenia doszło przed komendą policji w …

Przed Komendą Miejską Policji w Kielcach oblał się benzyną i podpalił dwudziestoparoletni mężczyzna.

 

Do zdarzenia doszło przed komendą przy ulicy Wesołej. Na pomoc mężczyźnie ruszyli policjanci, którzy ugasili płomienie kocami oraz gaśnicami.

Mężczyzna trafił do szpitala. Ma poważne poparzenia ciała, ale jest przytomny. Motywy jego działania na razie nie są znane.

 

Więcej informacji wkrótce.

 

źródło RMF FM


CO ZA PORONIONY POMYSŁ! Zanim kupisz lek, farmaceuta zada ci kilka niewygodnych pytań. Dzięki temu otrzymasz zniżkę?

 

 

Nowy projekt rozporządzenia ws. recept zakłada, że to farmaceuta, określi, ile pacjent zapłaci za lek.

 

Zdaniem ekspertów nowe prawo sprawi, że za leki zapłacimy więcej, ale nie to jest w tym nowym projekcie najgorsze.

 

Jeśli na recepcie lekarz nie określi poziomu odpłatności za lek, wyrób medyczny lub środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego, będzie musiał upewnić się, czy pacjentowi przysługuje na nie refundacja związana z płcią czy wiekiem. Regulacja, zawarta w paragrafie 8 nowego rozporządzenia do ustawy – Prawo farmaceutyczne, wywołała burzę w środowisku farmaceutów. Oznacza bowiem, że gdy w okienku na wpisanie poziomu odpłatności medyk nie napisze „100 proc.” lub „X”, farmaceuta zostanie zmuszony do ustalenia odpłatności za lek.

Dziś, jeśli pacjent jest „ubezpieczeniowy”, a lekarz nie zaznaczył, czy dopłata pacjenta ma być zerowa, ryczałtowa (3,20 zł), wynosić 30 czy 50 proc., apteka wydaje lek z najmniej korzystną zniżką.

Teraz, zgodnie z projektem Ministerstwa Zdrowia, aptekarz zabawi się w lekarza i spróbuje określić poziom odpłatności.

 

W związku z tym farmaceuta będzie miał prawo do zadania pacjentowi – klientowi kilku pytań, nawet jeśli będą one niewygodne.

 

„Według projektu Ministerstwa Zdrowia aptekarz powinien zapytać, i to przy innych pacjentach stojących w kolejce, czy pani jest mężczyzną, transwestytą, czy może jest już po zmianie płci, bo musi ustalić odpłatność. Przypadek jest może jaskrawy, ale nie niemożliwy – powiedział Mariusz Politowicz z Naczelnej Rady Aptekarskiej (NRA). Podobna sytuacja dotyczyłaby mężczyzny kupującego refundowane środki antykoncepcyjne dla kobiety albo rodziców kupujących dla dzieci lek na przeziębienie (jeśli dziecko ma infekcję wirusową, odpłatność wynosi 30 proc.).

 

„To lekarzowi płacą za diagnozowanie i wypisanie na recepcie odpłatności wynikającej z diagnozy. Aptekarz nie dostanie pieniędzy za diagnozę, ale jeśli postawi błędną, będzie za nią odpowiadał karnie” – podkreślił Mariusz Politowicz.

 

Zdaniem farmaceutów zapis to ukryty sposób na zaoszczędzenie na refundacji leków.

 

źródło rp.pl, pixabay

redakcja