Sztandarowy program Patryka Jakiego spalił na panewce! W zeszłym roku aż 255 więźniów uciekło ze specjalnych zakładów pracy.

W ubiegłym roku ze specjalnych zakładów pracy dla więźniów samowolnie oddaliło się 255 więźniów.  To prawie o 100 więcej niż rok wcześniej. Odpowiedzialny za projekt wiceminister Patryk Jaki przekonuje, że w zestawieniu z korzyściami problemowi nie należy poświęcać uwagi.

 

Skok przez płot do czekającego na biegu samochodu i odjazd w siną dal. Oto sposób na ucieczkę z polskiego więzienia, a raczej z przywięziennych zakładów pracy.

 

Wygląda na to, że sztandarowy program Patryka Jakiego spalił na panewce.

 

Osadzeni mieli poprzez swoją pracę nie tylko odciążyć budżet, ale również spłacić swoje zobowiązania.

Tymczasem więźniowie z przywięziennych zakładów pracy nagminnie uciekają czy jak to nazwano w oficjalnych statystykach samowolnie się oddalają.

 

Tylko w pierwszych dwóch miesiącach tego roku bez pozwolenia zakłady pracy opuściło 32 osadzonych. Straż więzienna była w stanie odszukać i sprowadzić z powrotem tylko 22 z tych osób. Oznacza to, że 10 osób, które teoretycznie powinny odsiadywać wyroki, przebywa obecnie na wolności. Dziennikarze Money.pl podliczyli też statystyki za rok 2017. Spośród 255 zbiegłych z zakładów pracy więźniów, nie wróciło za kraty aż 57.

Wiceminister Jaki nie traci jednak optymizmu i przekonuje, że to nic takiego,

 

„Oddalają się z miejsca pracy skazani za lżejsze przestępstwa, którzy pracują w systemie bez konwoju. W całym 2017 roku oddaliło się 0,2 proc. skazanych”.

 

„Zawsze mogę nikogo nie wypuszczać poza zakład karny i nie będzie żadnych oddaleń. To wariant bezpieczniejszy dla mnie, ale gorszy dla państwa” – dodał w rozmowie z money.pl

 

W 2016 roku z pracy do zakładów karnych nie wróciło 161 skazanych. W 2015 roku było to 179 osób, a w 2014 roku 244.

 

Kryminolodzy również stają po stronie Jakiego twierdząc, że ryzyko warte jest swojej ceny, ponieważ praca i kontakty z ludźmi to jeden z najlepszych sposobów na resocjalizację. Kładą jednak nacisk na to, aby do takich zadań nie dopuszczać szczególnie groźnych przestępców.

 

źródło Twitter, money.pl

redakcjaMartyna

CO ZA ŻENADA! Producenci „Pytania na śniadanie” posunęli się za daleko? A może niektórzy widzowie nie mają poczucia humoru?

„Pytanie na śniadanie” to jeden z najpopularniejszych programów śniadaniowych w Polsce.

To, że Polacy uwielbiają PnŚ nie ulega wątpliwości. Jednak okazuje się, że nawet w tak fantastycznie realizowanym programie mogą przydarzyć się potknięcia.

 

O co chodzi? Otóż w jednym z ostatnich odcinków pojawił się mężczyzna z Chin, który opowiedział o tradycyjnej azjatyckiej kuchni i o tym jak przygotować najpopularniejsze dania z jego kraju.

Mężczyzna uznał, że do telewizji najlepiej przyjść elegancko ubranym, więc założył garnitur i białą koszulę.

Niestety producent PnŚ zdecydował wcisnąć prowadzących w tradycyjne stroje chińskie. Marzena i Tomasz wyglądali dość śmiesznie, co nie uszło uwadze wiernych telewidzów, którzy dość negatywnie ocenili  ten wygłup.

 

„Co za żenada. Zaproszony do programu Chińczyk jest ubrany normalnie w garnitur, a te błazny musiały się przebrać za Chińczyków”.

 

„Mogli zaprezentować starą chińską sztuczkę ze znikającym gwoździem”.

 

„Jeszcze mogli zapytać o jedzenie psów”

 

To tylko niektóre z komentarzy, reszty lepiej nie przytaczać.

 

No cóż, każdemu zdarzają się wpadki.

 

 

źródło Instagram

redakcja

 

 


DENIS URUBKO W POLSCE! Wypowiedź himalaisty zaskoczyła dziennikarzy. (video)

 

Denis Urubko po wylądowaniu na lotnisku Okęcie znalazł chwilę na rozmowę z dziennikarzami. Rosjanin potwierdził to co powiedział już wcześniej.

 

„Nie było atmosfery do wspinania się” –  przyznał wprost.

 

 

Urubko potwierdził również, że nie komunikował się z nikim przed podjęciem samodzielnego ataku szczytowego.

 

 

„Mam duże doświadczenie w Himalajach. Wiedziałem, że są niezłe warunki w obozach i moja kondycja była w porządku, dlatego zdecydowałem się ruszyć – wyjaśnił doświadczony alpinista, dodając: – Decyzja o ataku szczytowym nie była trudna. Dla mnie zima kończy się 28 lutego i chciałem zaatakować szczyt do końca prawdziwej zimy”.

 

Na tym jednak Urubko nie poprzestał. Pomimo nieporozumień do jakich doszło między nim, a polską ekipą, himalaista pozytywnie zaskoczył dziennikarzy mówiąc, że w przyszłości zamierza nadal wspinać się z Polakami.

 

„W przyszłości chcę dalej wspinać się z Adamem Bieleckim i innymi polskimi kolegami”

 

To dość zaskakujące słowa po tym jak wcześniej nie widział możliwości współpracy w bazie pod K2.

 

 

Rosjanin podkreślił również, że wielkim honorem i zaszczytem dla niego było wzięcie udziału w akcji ratunkowej na Nanga Parbat, gdzie uratowano Elisabeth Revol.

 

źródło Twitter

 

 


TO JUŻ PEWNE! Wymiana młodzieży polsko-muzułmańskiej nie dojdzie do skutku. Strona niemiecka postanowiła nie narażać uczniów na niebezpieczeństwo.

 

 

 

Według ustaleń Radia Zet, nie dojdzie do polsko-niemieckiej wymiany młodzieży pomiędzy Zespołem Szkół Budowlanych nr 1 z Poznania a Domem Młodzieży Cafe Oje z Krefeld. Powodem mają być ataki na cudzoziemców w Polsce.

 

Ale nazwijmy rzeczy po imieniu, gdyby chodziło o młodzież niemiecką to nie byłoby żadnego problemu.

 

Tymczasem, jak poinformował Christel Bähner-Hox, reprezentujący dom młodzieży z Krefeld, podopieczni Cafe Oje to głównie muzułmańscy uchodźcy z traumatycznymi przeżyciami. Strona niemiecka nie chce, aby w związku z licznymi atakami na cudzoziemców w Polsce spotkało ich coś złego.

 

 

Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych Krzysztof Kubiak wyraził ubolewanie, że nie dojdzie w tym roku do wymiany młodzieży. Mimo odwołania swojej wizyty przez partnera, polscy uczniowie z Poznania są ponownie zaproszeni do Niemiec.

 

 

 

Pytanie tylko, dlaczego cała ta akcja została nazwana wymiana młodzieży polsko-niemieckiej zamiast polsko-muzułmańskiej?

 

 

źródło wprost

pixabay

redakcja