ZAPRZEDAŁA DUSZĘ NIEMCOM! OBRAZIŁA POLSKĘ I POLAKÓW. Teraz pójdzie do sądu po sprawiedliwość.

W programie „Kwadrans polityczny” Jacek Sasin został zapytany, co sądzi o sporze Ryszarda Czarneckiego z Różą Thun, która po tym, jak szkalowała Polskę i Polaków w niemieckiej telewizji została przez wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego porównana do szmalcowników.

 

„Nie ma zbyt mocnych słów, żeby określić to, co zrobiła Róża Thun. Ktoś, kto szkaluje Polskę na arenie międzynarodowej, zasługuje na najwyższe potępienie. Róża Thun dopuszcza się tego non stop. Jeśli się toleruje w Platformie Obywatelskiej takich ludzi, którzy wzbogacili się na Holocauście – mam tutaj na myśli warszawską reprywatyzację i przejmowanie kamienic, które należały do Polaków żydowskiego pochodzenia, którzy zginęli w czasie wojny – to myślę, że to nie jest dalekie od prawdy”– powiedział Sasin.

 

Róża Thun już zapowiedziała, że zamierza wnieść pozew do sądu w sprawie niepochlebnej wypowiedzi na jej temat.

„Chcę żeby przestali łgać, odbierać nam prawo do polskości, instrumentalizować przeszłość i niszczyć debatę publiczną – wyjaśniła w rozmowie z „Rzeczpospolitą” eurodeputowana.

 

Pytanie tylko, kto tu łga?

 

źródło TVP info, Rzeczpospolita

mmMartyna

CZY TO JUŻ DEMENCJA? LECH WAŁĘSA APELUJE DO JAKIEGO. Chce, aby wiceminister do przeprosił.

 

Lech Wałęsa zaapelował do Patryka Jakiego o, to, aby ten przeprosił go za rozsiewane na jego temat kłamstwa.

 

„Wśród wielu kłamstw i pomówień w pańskim wykonaniu znalazły się kłamstwa jakoby ktokolwiek stracił prace z mojego otoczenia za sprawy polityczne. Oświadczam Panu publicznie, że nikt z mojego otoczenia nie stracił pracy z takich powodów. To ja tylko ja zostałem z tych powodów zwolniony z pracy” – napisał były prezydent.

Niestety zapomniał wspomnieć, gdzie Patryk Jaki te kłamstwa na jego temat rozsiewał. Czyżby postępująca demencja? Całkiem możliwe. W końcu ex prezydent liczy sobie już te 74 wiosny.

 

Niestety to nie pierwszy raz, kiedy Lech Wałęsa publikuje taki apel w kierunku Jakiego.

W listopadzie wiceminister sprawiedliwości przeprosił byłego przywódcę solidarności na Twitterze, choć do końca nie wiedział za co przeprasza:

 

„Panie Prezydencie, nie mam pojęcia, o co Panu chodzi. Pewnie mnie Pan z kimś pomylił, ale na wszelki wypadek przepraszam Pana na zapas i za wszystko. Btw. Idę puścić totolotka. Podpowie Pan liczby?” – napisał Jaki.

 

Wiceminister nawiązał wówczas do słów Wałesy, który stwierdziła, że w latach 1970-1972 wygrał w Totolotka 35 tys. ówczesnych złotych.

 

Na opdowiedź Wałęsy nie trzeba było długo czekać.

 

„Nie ma z tym żadnego problemu: 31081980” – odpisał były prezydent.

 

Podane cyfry to data podpisania porozumień sierpniowych.

 

źródło wprost, Twitter

mm


TVN SIĘ NA NIĄ WYPIĄŁ, ALE DODA I TAK ZROBIŁA SWOJE! A WSZYSTKO DLA DZIECI. TAKI WYWIAD TYLKO U NAS. (VIDEO)

 

Dobrze wszystkim znana, przez jednych znienawidzona przez innych uwielbiana Doda wystąpiła wczoraj w kieleckiej galerii KORONA dla WOŚP.

Pomimo tego, że TVN się na nią wypiął podobnie jak organizatorzy orkiestry (czemu zaprzeczają) piosenkarka nie zrezygnowała i postanowiła zagrać dla dzieciaczków.

Kontrowersyjna artystka wyjaśniła w rozmowie z dziennikarką portalu lalapalmala, powody udziału w WOŚP i całe to zamieszanie wokół jej osoby. Podziękowała również za wsparcie ze strony wiernych fanów.

 

 

ŹRÓDŁO YOUTUBE

MM


WIADOMOŚCI Z OSTATNIEJ CHWILI! ZAWALENIE PODŁOGI NA GIEŁDZIE W DŻAKARCIE.

 

W budynku giełdy w Dżakarcie doszło do zawalenia się podłogi na drugim piętrze poinformowało CNN.

 

Valentina Simon, dyrektor ds. komunikacji powiedziała, że do zdarzenia doszło na drugim piętrze budynku Tower Two. Podłoga runęła na miejsce, niedaleko kawiarni.

Obecny na miejscu dziennikarz Adam Harvey pisał o „wielu ofiarach” jednak na razie nie wiadomo nic więcej, wiadomo jedynie, że budynek został ewakuowany, a teren odgrodzony przez kordon policji.

 

źródło Twitter

mm