ZDJĘCIE, KTÓRE WYWOŁAŁO BURZĘ W INTERNECIE! Nie uwierzycie na co patrzy polska elita. Sam prezydent nie wiedział, gdzie ma się schować.

Polska elita patrzy na krocza dziewczynek, gimnastyczek. Zdjęcie, które wywołało oburzenie nie jednego internauty.  Kto do tego dopuścił? Musicie przyznać kochani czytelnicy, że to w ogóle jest nie na miejscu. Sam prezydent nie wiedział jak się zachować.

 

W jakich okolicznościach wykonano tę fotografię? Trzeba przyznać, że dość zwyczajnych. 10 stycznia na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyło się spotkanie ze środowiskiem sportowym z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Jednym z punków programu tego wydarzenia był występ młodych sportsmenek. Jak widać umiejętności gimnastyczek zachwyciły VIP-ów na tyle, że nie potrafili ukryć swoich emocji.

 

Na zdjęciu między innymi Andrzej Duda, minister Krzysztof Szczerski, biskup Marian Florczyk i europoseł Ryszard Czarnecki.

 

 

 

Vogule Poland

redakcjaMartyna

Wstrząsające ustalenia śledczych w sprawie zawalenia kamienicy w Poznaniu! Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej potwierdziła doniesienia Radia RMF FM.

 

 

To już oficjalne. Śledczy z Poznania potwierdzili doniesienia radia RMF FM.

 

„Na jednym z ciał odnalezionych w gruzowisku po zawalonej w niedzielę kamienicy, stwierdzono obrażenia, które biegli jednoznacznie określili jako obrażenia zadane przez osoby trzecie” – powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus.

 

Rzeczniczka dodała również, że w związku z tymi ustaleniami „jest uzasadnione podejrzenie, że ta osoba została zamordowana, a wybuch mógł być konsekwencją ukrycia takiego przestępstwa”.

 

Kamienica przy ul. 28 Czerwca w Poznaniu zawaliła się w niedzielę rano. W gruzowisku znaleziono ciała pięciu osób. W wybuchu rannych zostało – kilkanaście.

 

„Czynności, które są wykonywane od poniedziałku przez prokuratorów, zarówno na miejscu zdarzenia, jak również w innych miejscach, chociażby w Zakładzie Medycyny Sądowej, upoważniają nas do przyjęcia jednej z hipotez, która rzeczywiście mówi o tym, że zdarzanie mające postać wybuchu mogło zostać spowodowane w sposób celowy po to, ażeby zatrzeć ślady innego przestępstwa” – poinformował w środę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Magdalena Mazur-Prus.

 

 

Prokuratura sprawdza też doniesienia, jakoby mężczyzna – o którym mówi się, że mógł doprowadzić do wybuchu – celowo spowodował w styczniu wypadek samochodowy z udziałem swojego syna.

 

źródło rmf fm, Twitter

redakcja


Sztandarowy program Patryka Jakiego spalił na panewce! W zeszłym roku aż 255 więźniów uciekło ze specjalnych zakładów pracy.

W ubiegłym roku ze specjalnych zakładów pracy dla więźniów samowolnie oddaliło się 255 więźniów.  To prawie o 100 więcej niż rok wcześniej. Odpowiedzialny za projekt wiceminister Patryk Jaki przekonuje, że w zestawieniu z korzyściami problemowi nie należy poświęcać uwagi.

 

Skok przez płot do czekającego na biegu samochodu i odjazd w siną dal. Oto sposób na ucieczkę z polskiego więzienia, a raczej z przywięziennych zakładów pracy.

 

Wygląda na to, że sztandarowy program Patryka Jakiego spalił na panewce.

 

Osadzeni mieli poprzez swoją pracę nie tylko odciążyć budżet, ale również spłacić swoje zobowiązania.

Tymczasem więźniowie z przywięziennych zakładów pracy nagminnie uciekają czy jak to nazwano w oficjalnych statystykach samowolnie się oddalają.

 

Tylko w pierwszych dwóch miesiącach tego roku bez pozwolenia zakłady pracy opuściło 32 osadzonych. Straż więzienna była w stanie odszukać i sprowadzić z powrotem tylko 22 z tych osób. Oznacza to, że 10 osób, które teoretycznie powinny odsiadywać wyroki, przebywa obecnie na wolności. Dziennikarze Money.pl podliczyli też statystyki za rok 2017. Spośród 255 zbiegłych z zakładów pracy więźniów, nie wróciło za kraty aż 57.

Wiceminister Jaki nie traci jednak optymizmu i przekonuje, że to nic takiego,

 

„Oddalają się z miejsca pracy skazani za lżejsze przestępstwa, którzy pracują w systemie bez konwoju. W całym 2017 roku oddaliło się 0,2 proc. skazanych”.

 

„Zawsze mogę nikogo nie wypuszczać poza zakład karny i nie będzie żadnych oddaleń. To wariant bezpieczniejszy dla mnie, ale gorszy dla państwa” – dodał w rozmowie z money.pl

 

W 2016 roku z pracy do zakładów karnych nie wróciło 161 skazanych. W 2015 roku było to 179 osób, a w 2014 roku 244.

 

Kryminolodzy również stają po stronie Jakiego twierdząc, że ryzyko warte jest swojej ceny, ponieważ praca i kontakty z ludźmi to jeden z najlepszych sposobów na resocjalizację. Kładą jednak nacisk na to, aby do takich zadań nie dopuszczać szczególnie groźnych przestępców.

 

źródło Twitter, money.pl

redakcja


CO ZA ŻENADA! Producenci „Pytania na śniadanie” posunęli się za daleko? A może niektórzy widzowie nie mają poczucia humoru?

„Pytanie na śniadanie” to jeden z najpopularniejszych programów śniadaniowych w Polsce.

To, że Polacy uwielbiają PnŚ nie ulega wątpliwości. Jednak okazuje się, że nawet w tak fantastycznie realizowanym programie mogą przydarzyć się potknięcia.

 

O co chodzi? Otóż w jednym z ostatnich odcinków pojawił się mężczyzna z Chin, który opowiedział o tradycyjnej azjatyckiej kuchni i o tym jak przygotować najpopularniejsze dania z jego kraju.

Mężczyzna uznał, że do telewizji najlepiej przyjść elegancko ubranym, więc założył garnitur i białą koszulę.

Niestety producent PnŚ zdecydował wcisnąć prowadzących w tradycyjne stroje chińskie. Marzena i Tomasz wyglądali dość śmiesznie, co nie uszło uwadze wiernych telewidzów, którzy dość negatywnie ocenili  ten wygłup.

 

„Co za żenada. Zaproszony do programu Chińczyk jest ubrany normalnie w garnitur, a te błazny musiały się przebrać za Chińczyków”.

 

„Mogli zaprezentować starą chińską sztuczkę ze znikającym gwoździem”.

 

„Jeszcze mogli zapytać o jedzenie psów”

 

To tylko niektóre z komentarzy, reszty lepiej nie przytaczać.

 

No cóż, każdemu zdarzają się wpadki.

 

 

źródło Instagram

redakcja