Zdrajca, konfident i sprzedawczyk! Tomasz Oświeciński upokorzony na targach fitness.

Tomasza Oświecińskiego znają chyba wszyscy  w Polsce. Nie wiadomo czemu, ale zrobił on dość szybko karierę w showbiznesie i jest bardziej rozchwytywany niż wielu profesjonalnych aktorów.

Wygląda na to, że jego sukces nie każdemu się podoba. Czyżby to była zwykła zazdrość? Być może. Oświeciński w ten weekend wziął udział w targach fitness, w centrum wystawowym Ptak. Podczas swoich opowieści o diecie i ćwiczeniach został zaatakowany przez nieznanych mężczyzn.

 

„Dwóch nieznanych agresorów podeszło pod scenę i bez powodu zaczęło wyzywać Tomasza Oświęcińskiego od zdrajcy, konfidenta i sprzedawczyka, używając do tego niecenzuralnych słów” – czytamy w relacji fotografa obecnego na imprezie.

 

Kiedy padły wyzwiska pod adresem matki aktora, ten nie wytrzymał i zbiegł ze sceny. Doszło do szarpaniny i ostrej wymiany zdań. Po chwili Oświeciński wrócił na scenę, aby kontynuować, niestety nie mógł opanować emocji.

 

Pytanie. Czy ktoś chciał zaszkodzić Oświecińskiemu, a może to zwykła zazdrość kolegów z przeszłości?

źródło wp, Wikipedia

redakcja

 

 

 

 Martyna

Szewach Weiss powiedział, kto uratował go przed śmiercią podczas niemieckiej okupacji! I wszystko jasne.

W sobotę 24 marca po raz pierwszy obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. W tym dniu były ambasador Izraela w Polsce, Szewach Weiss opowiedział, w jaki sposób została uratowana jego rodzina.

 

„Na początku ukrywaliśmy się w domu Państwa Góralów, a potem w domu Państwa Potężnych. To byli nasi polscy sąsiedzi z Borysławia. Potem przeszliśmy do kryjówki, do podwójnej ściany, którą mój tatuś dobrze przygotował w naszym domu” – napisał Weiss na Facebooku. Dodał, że w kryjówce jego rodzina spędziła 7-8 miesięcy.

 

Następnym schronieniem rodziny Weissów była piwnica sąsiedniego domu. Tam były ambasador wraz z rodziną spędził 21 miesięcy. Jedzenie przynosiły im rodziny Góralów i Potężnych. Ukrainka, koleżanka matki Weissa, określana przez niego jako „pani Lasotowa”, przynosiła ukrywającej się rodzinie żywność, papierosy i benzynę do kuchenki polowej.

 

„Cała moja rodzina uratowała się. To wszystko byłoby niemożliwe, gdyby nie Sprawiedliwi”  „Kochani, wspaniali ludzie. To są moi bohaterowie. Na zawsze w moim sercu”– powiedział Weiss.

 

źródło wprost, screen shot

redakcja


Tego soku w sklepie już nie kupisz! Z powodu nieurodzaju producenci mają problem z produkcją soku …

Jedna z użytkowniczek popularnego portalu wykop.pl zauważyła, że w sklepach i to wszystkich dużych, jak i małych brakuje soku grejpfrutowego.

 

„Żeby nie było niejasności, nie mówię tu tylko o małych sklepikach i sklepach osiedlowych. Soki zniknęły też z Biedronki, Lidla, Tesco, Carrefoura itd” – napisała użytkowniczka.

 

Soki zniknęły również ze stron internetowych producentów oraz z tych witryn, na których można było zaopatrzyć się w takie napoje za pośrednictwem sieci.

Powód? Nieurodzaj.

 

„Przewidziane było, że w tym roku grejpfrutów będzie mniej ze względu na nieurodzaj. My póki co nie mamy problemu z ich zdobyciem i produkujemy sok tak jak zwykle” – poinformowali przedstawiciele firmy Marwit.

 

Stowarzyszenie Polskie Rynki Hurtowe poinformowało pod koniec ubiegłego roku, że porównując ceny z 2017 do tych z 2016 roku, to najbardziej zdrożały właśnie grejpfruty, szczególnie z Florydy. Stowarzyszenie orzekło, że przyczyną tego były „niekorzystne warunki pogodowe i niższe plony”.

 

źródło wprost, pixabay

redakcja

 


Te sondaże nie wróżą nic dobrego! Mieszkańcy krajów afrykańskich zmierzają do Europy.

Te sondaże nie wróżą nic dobrego. Nawet ¾ mieszkańców krajów afrykańskich chce emigrować do Europy lub Stanów Zjednoczonych.

 

Portal Welt.de opublikował wyniki najnowszych sondaży przeprowadzonych w krajach afrykańskich, które wykazują, że nawet dwie trzecie ich mieszkańców myśli o emigracji.

Dane Eurostatu pokazują, że w latach 2014-2017 prawie milion osób pochodzących z krajów subsaharyjskich wystąpiło o azyl w Europie.

 

Z kolei badania amerykańskiego instytutu PEW pokazują, że w Europie żyje obecnie 300 do 400 tys. Nigeryjczyków i Południowych Afrykańczyków, do tego 270 tys. Senegalczyków, 250 tys. imigrantów z Ghany i 180 tys. z Kenii. Trzy czwarte osób ankietowanych w Ghanie i Nigerii oraz połowa ankietowanych w Kenii, Tanzanii, Senegalu i RPA deklaruje chęć emigracji, najchętniej do Stanów Zjednoczonych albo Europy.

Jak wynika z ankiety ludzie ci chcą przybyć na stary kontynent i dostać się do USA w ciągu najbliższych 5 lat.

Jak podaje „Die Welt” z przybliżonych wyliczeń wynika, że jeśli choć 10 proc. z tych deklarujących chęć opuszczenia Afryki przybędzie do Europy to da to liczbę 110 mln osób.Do tego kraje te charakteryzuje wysoki przyrost naturalny, rodziny mają niekiedy po siedmioro dzieci, a do roku 2050 wskaźnik ten ma się jeszcze podwoić.

Co to oznacza dla Europy? Nic dobrego.

 

 

źródło Die Welt

redakcja