Co za wiadomość! Nie płacisz abonamentu przez całe swoje życie? To nic, rząd ma w planach jego całkowitą…

Co za oszałamiająca wiadomość i zapewne dobra dla tych, którzy telewizję oglądają, ale przez całe swoje życie nie zapłacili ani jednego abonamentu.

 

Od 2019 roku media publiczne mają być finansowane budżetu państwa. Rząd zlikwiduje abonament, który sprawdza się coraz gorzej.

 

„Praktycznie jest już zdecydowane, że od przyszłego roku abonament radiowo-telewizyjny będzie pokrywany z budżetu państwa” – powiedział szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański .

 

Przeczytaj również „Nienawidzę Polski i Polaków i zrobiłem wystarczająco dużo dla tego kraju”! Adam Czartoryski wydymał polski rząd na 500 milionów złotych?

 

Na utrzymanie mediów publicznych potrzeba 2,5 – 3 mld zł rocznie. Miliard radio i telewizja zarabiają na emisji reklam. Resztę ma dopłacić państwo.

 

 

źródło wp

redakcjaMartyna

Zatrważający raport! Polacy znajdują się w czołówce narodowości, które w Wielkiej Brytanii najczęściej padają ofiarami…

 

 

Z najnowszego raportu organizacji Unseen wynika, że Polacy znajdują się w czołówce narodowości, które w Wielkiej Brytanii najczęściej padają ofiarami handlu ludźmi. Więcej ofiar notuje się w UK jedynie wśród Rumunów. 

 

Specjalny raport został przygotowany przez organizację Unseen na podstawie informacji zebranych przez pracowników infolinii Modern Slavery Helpline.  Infolinia, która działa od początku 2017 r., służy do zgłaszania przypadków dotyczących handlu ludźmi.

 

W 2017 roku na infolinię Modern Slavery Helpline zgłoszono ponad 4,8 tysiąca przypadków dotyczących handlu ludźmi, zniewolenia i wykorzystywania seksualnego. Znacząca większość, bo aż 3,5 tysiąca telefonów, dotyczyła wykorzystywania w miejscu pracy (przede wszystkim na budowach, w myjniach samochodowych, w salonach piękności, w fabrykach/magazynach i w rolnictwie), natomiast trochę ponad 700 telefonów dotyczyło wykorzystywania seksualnego i zniewolenia w celu służby domowej.

 

Zobacz również Abonament radiowo-telewizyjny do likwidacji!

 

Handel ludźmi i różnorodne, zgłoszone na infolinię przypadki szeroko pojętego wykorzystywania w UK, w 2017 roku dotyczył obywateli z 94 państw. Największą liczbę potencjalnych ofiar stanowili Rumunii (aż 756 przypadków), natomiast zaraz za nimi uplasowali się Polacy (233 przypadki). Poza Polakami i Rumunami najczęstszymi w 2017 r. ofiarami handlu ludźmi w UK padali Anglicy (212 przypadków), Tajowie (211 przypadków) i Bułgarzy (98 przypadków). Polacy jednak znaleźli się w czołówce ofiar handlu ludźmi i nielegalnego wykorzystywania na terytorium Walii (40 przypadków), gdzie wyprzedzili Rumunów (17 przypadków) i Filipińczyków (16 przypadków).

 

Przeczytaj również Brutalne pobicie Polaka! Kopali go i tłukli deską z gwoździami.

 

W związku z zebranymi danymi, organizacja Unseen przygotowała polskojęzyczne ulotki, które mają zwiększyć świadomość problemu wśród Polaków żyjących w UK lub wybierających się do pracy w Wielkiej Brytanii. Organizacja nawiązała też już wcześniej współpracę z wydziałem konsularnym ambasady RP w Londynie.

 

źródło Polish Express, pixabay

redakcja


Pierwsza dama USA nie żyje! Zmarła w wieku 92 lat.

Jak poinformowało biuro George’a H. W. Busha, jego żona zmarła we wtorek, w wieku 92 lat, w Houston. W ostatnich dniach zdecydowała się nie zabiegać o dodatkowe leczenie. Informacja o pogrzebie zostanie ogłoszona wkrótce.

Barbara Bush miała za sobą prawie 30-letnią karierę polityczną – informuje cnn.com.

Była przedstawicielem USA w Teksasie, ambasadorem ONZ, przewodniczącą Partii Republikańskiej czy dyrektorem CIA. Była też wiceprezydentem, podczas rządów Ronalda Reagana, kiedy ten wygrał wybory do Białego Domu w 1988 r. Angażowała się też w prawa kobiet.

Od kilku lat Barbara Bush zmagała się z przewlekłym zapaleniem płuc.

 

źródło wikipedia, youtube

redakcja


Późno chodzisz spać? Naukowcy ostrzegają, to może zakończyć się przedwczesnym zgonem.

Osoby, które lubią późno kłaść się spać powinny jak najszybciej zmienić swoje przyzwyczajenia.

 

Naukowcy z Uniwersytetu Northwestern nie mają żadnych wątpliwości. Późne chodzenie spać ma fatalny wpływ na nasze zdrowie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne, może zakończyć się również przedwczesnym zgonem.

 

Nie od dziś wiadomo, że zbyt mała ilość snu powoduje problemy z koncentracją i skupieniem. Jednak ostatnie badania wykazały, że istotne jest również to, o której godzinie zasypiamy.  Osoby, które siedzą do późna same sobie szkodzą. W ich wypadku ryzyko przedwczesnej śmierci wzrasta o 10 procent.

 

Naukowcy z Uniwersytetu Northwestern udowodnili to, przeprowadzając badania na 50 000 Brytyjczyków. Ankietowani w wieku od 38 do 73 lat, mieli odpowiedzieć na pytanie, czy są typem „porannym”, „umiarkowanym typem porannym”, „umiarkowanym typem nocnym” czy „definitywnie typem nocnym”. W przeciągu 6,5 lat naukowcy analizowali, ile osób, spośród badanych zmarło.  Okazało się, że u osób, które kładą się późno, ryzyko wystąpienia przedwczesnego zgonu jest najwyższe.

 

Naukowcy ostrzegają, że ważna jest nie tylko ilość snu, ale również jakość i o której godzinie idziemy spać. Aby dożyć szczęśliwej i zdrowej starości, najlepiej jak najszybciej zmienić swoje nawyki nocne.

 

źródło wprost

redakcja

pixabay