POLAKOM DO NIEMCÓW DUŻO BRAKUJE! Taka jest prawda i nie ma co się okłamywać. Niestety na lepsze się nie zanosi.

Do Niemców emerytów, którzy na starość cieszą się życiem oddając się podróżom, Polakom dużo brakuje i niestety na lepsze się nie zanosi.

Taka jest prawda i nie ma co się okłamywać.

 

Wg. prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej „rośnie liczba osób o krótkich karierach zawodowych lub zatrudnionych w ramach umów, od których nie są odprowadzane składki lub odprowadza się je w minimalnej wysokości. Takich osób jest o wiele za dużo, najwięcej w Unii Europejskiej”.

 

[ZOBACZ RÓWNIEŻ PROGAM RZĄDOWY MIESZKANIE PLUS DO KOSZA!]

 

Co to oznacza w praktyce? Dramatycznie niskie emerytury, można powiedzieć po prostu głodowe.

 

Z powodu obniżonego wieku emerytalnego coraz więcej Polaków woli pobierać świadczenie, niestety jest ono znacznie mniejsze niż po przepracowaniu kilku lat więcej.

 

 

„Na koniec 2017 r. mieliśmy w systemie powszechnym 5 mln 493 tys. emerytów. W ciągu 12 miesięcy ich liczba wzrosła o 337 tys. Z kolei rencistów pod koniec minionego roku było 814 tys., a ich liczba spadła w porównaniu z poprzednim rokiem o blisko 100 tys. Na stałym poziomie pozostaje liczba rent rodzinnych. To pokazuje, że obniżenie wieku emerytalnego wpłynęło po części na przesunięcie między grupami emerytów i rencistów – powiedziała Uścińska.

 

 

Chętnych, aby przejść na emeryturę nie brakuje:

 

[PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ MUZUŁMANKA MÓWI POLAKOM JAKIM JĘZYKIEM POWINNI SIĘ POSŁUGIWAĆ]

 

„Do końca roku przyjęliśmy ponad 424 tys. wniosków od osób, które postanowiły skorzystać z możliwości wynikających z reformy. Wydaliśmy jednak 313 tys. decyzji o wypłacie świadczeń. Z tego wynika, że 79 proc. uprawnionych do emerytury z tytułu obniżenia wieku przeszło na nią i pobiera dziś świadczenie – dodała.

 

Niestety emeryci nie mogą liczyć na wysokie świadczenia:

 

 

„Według prezes ZUS, średnie świadczenie osób, które skorzystały z obniżonego wieku emerytalnego jest nieco niższe od średniej sprzed obniżenia wieku, która wynosiła 2170 zł. – Przeciętne świadczenie z ustawy wiekowej to 2080 zł miesięcznie. W przypadku kobiet jest to 1610 zł, a mężczyzn – 2700 zł. Niestety aż 34 tys. osób otrzymało emeryturę mniejszą niż minimalna” – poinformowała.

 

 

„Z punktu widzenia całości nowego systemu takich osób z emeryturą poniżej minimalnej jest 166,6 tys. i liczba ta szybko rośnie. Zdecydowana większość z tej grupy osób ma świadczenia powyżej 500 zł, ok. 1,5 proc. stanowią emerytury o wysokości 100 zł i poniżej. Musimy myśleć, jak rozwiązać problem szybko powiększającej się grupy osób, których świadczenie trudno nazwać emeryturą” – podsumowała.

 

 

 

źródło Polsat News, pixabay

redakcjaMartyna

WARTO WIEDZIEĆ! Lekarz odradza taki rodzaj sexu. Ryzyko zachorowania na raka jest spore. (video)

 

 

Laryngolog, dr Łukasz Wysieński potwierdza, że jeden z rodzajów współżycia może powodować zmiany przed nowotworowe. O jaki rodzaj seksu chodzi?

 

 

 

[Zobacz również Kora Jackowska żyje z wyrokiem]

 

YOUTUBE, PIXABAY


TO DOPIERO ZASKOCZENIE! Najnowszy sondaż pokazuje spore spadki. JEDNA Z PARTII NA DZIEŃ DZISIEJSZY Z SEJMU WYLATUJE.

 

 

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez IBRiS to musi być dopiero zaskoczenie dla niektórych ugrupowań.

 

Wynika z niego jednoznacznie, że gdyby do wyborów miało dojść w najbliższych dniach to niezaprzeczalnie wygrałaby partia Jarosława Kaczyńskiego, na którą zadeklarowało zagłosować 39,7 proc. badanych. W porównaniu z poprzednim sondażem jest to jednak spadek o 1,8 punktów procentowych.

 

[DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I ZNÓW WINA PO STRONIE POLSKI! Rosyjksa szefowa kaliningradzkiego obwodu nie ma wątpliwości…

 

Na drugim miejscu uplasowała się standardowo Platforma Obywatelska. Wyniki sondażu wskazują, że ugrupowanie Grzegorza Schetyny popiera 19,6 proc. respondentów, a więc o 0,4 punktu procentowego mniej niż w poprzednim badaniu.

 

 

Niespodziewanie dobry wynik odnotował Sojusz Lewicy Demokratycznej, który z poparciem 9,4 proc. ankietowanych (wzrost o 2,8 punktu procentowego) znalazł się na podium. Gdyby wybory do parlamentu odbyły się w najbliższą niedzielę, w Sejmie znaleźliby się również posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego (6,6 proc.) oraz ruchu Kukiz’15, który cieszy się poparciem 5,5 proc.

 

 

[PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ ZATRWAŻAJĄCE WYNIKI BADAŃ! Najbardziej toksyczne czekolady na świecie.]

 

 

A gdzie Nowoczesna? Otóż z przeprowadzonego sondażu wynika jednoznacznie, że partia Katarzyny Lubnauer na dzień dzisiejszy z Sejmu wylatuje, ponieważ nie przekroczyła 5-procentowego progu wyborczego.

 

To chyba spore zaskoczenie, bo jeszcze w ostatnim sondażu ze stycznia na Nowoczesną deklarowało zagłosować znacznie więcej niż 5 procent badanych.

 

 

 

 

 

źródło wprost

redakcja

 

 


ALE CWANIAK! Wynosił ze sklepu wątróbkę, oczywiście za nią nie płacił. SĄD NIE MIAŁ LITOŚCI. Mężczyzna będzie musiał zapłacić sporą grzywnę.

Nieuczciwy 58-latek przepakowywał drogą wątróbkę cielęcą w torby z owocami i przechodził przez samoobsługową kasę w jednym z supermarketów w Niemczech. Sąd nie miał litości dla oszusta, bo klient nie robił tego z biedy.

 

Teraz na pewno żałuje swojej chciwości.

 

Trzy razy oszustwo się udawało, za czwartym razem 58-letni mężczyzna został złapany na gorącym uczynku.

O co chodzi?

Otóż pewien Niemiec z Monachium, nie z biedy, ale chyba ze zwykłej chciwości zamiast do torebek na mięso, drogą wątróbkę cielęcą pakował w torebki do owoców, dzięki czemu nie płacił za nią i przechodził przez samoobsługową kasę.

 

[zobacz też UKRAIŃCY W POLSCE NIE MOGĄ CZUĆ SIĘ BEZPIECZNI, JEŚLI DO TAKICH AKTÓW DOCHODZI NAWET W AUTOBUSIE.]

 

Oszustwo udało mu się trzy razy, za czwartym został złapany.

 

 

W czasie rozprawy sąd grodzki w Monachium wyjaśnił, że mężczyzna nie robił tego na pewno z powodu braku pieniędzy, ponieważ jego miesięczne dochody wynoszą co najmniej 24 tys. euro. Właśnie wysokość miesięcznych dochodów była podstawą do wymierzenia kary. Sąd orzekł, że za kradzież wątróbki musi zapłacić 208 tys. euro.

 

Mężczyzna pytany przez sąd o motyw kradzieży towaru o wartości od 13 do 47 euro nie potrafił udzielić odpowiedzi. Ze względu na przewidywany wymiar kary zatrzymany został w areszcie śledczym. Wyrok jest prawomocny.

 

[zobacz również MUZUŁMANKA MÓWI POLAKOM JAKIM JĘZYKIEM POWINNI SIĘ POSŁUGIWAĆ]

 

Skazany miał już wcześniej do czynienia z wymiarem sprawiedliwości. Został skazany między innymi za oszustwa podatkowe na karę pozbawienia wolności i karę pieniężną w wysokości 400 tys. euro.

 

No cóż stare nawyki chyba wzięły górę. Jak widać niektórzy nigdy się nie zmienią.

 

 

źródło Polsat News, screen

redakcja